DoubleTree by Hilton Kuşadası’nın Yerleşim ve İnşaat Planları Tanıtıldı

DoubleTree by Hilton Malatya

DoubleTree by Hilton Kuşadası’nın Yerleşim ve İnşaat Planları Tanıtıldı

Kuşadası - 20 Şubat 2012 –Hilton Worldwide'ın, Göçtur Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile imzaladığı franchise sözleşmesi neticesinde hayata geçecek olan ve ilk duyurusu Orta Asya ve Türkiye Yatırım Konferansı'nda (CATHIC) yapılan Double Tree by Hilton Kuşadası otelinin yerleşim planları, bugün gerçekleştirilen basın toplantısında tanıtıldı. Otelin, 2013 yılı sonlarında hizmete girmesi planlanıyor.

Otel, Ege Bölgesi’nde hizmete girecek ilk DoubleTree by Hilton oteli ve Kuşadası'nın da ilk uluslararası otel markası olacak. Projenin tanıtım toplantısı Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Hilton Worldwide Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Collini ve Göçtur Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naile Göçen Çukurova’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Hilton Worldwide Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Collini, toplantıda şunları söyledi: "Tatil beldesi Kuşadası'na bir DoubleTree by Hilton kazandırıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye'deki otellerimizin sayısında önemli bir artış var ve portföyümüze çok değerli bir katkı sağlayacak olan DoubleTree by Hilton Kuşadası'nın mimari ve yerleşim planlarını sizlerle paylaşmak bizleri ayrıca mutlu ediyor."

Bölgenin tarihi ve yerel mimari dokusu ile uyum içerisinde tasarlanan otel projesi kapsamında yer alan yeni binaların yanı sıra, tarihi "Tabakhane" binaları da titiz bir çalışma ile restore ediliyor. Otelde hepsi balkonlu 88 oda ve süit yer alacak. Çeşitli café, restoran ve bar seçenekleri sunulacak olan otelde teras restoranı, spa ve sağlık kulübü ile açık ve kapalı yüzme havuzları ve yaklaşık 385 metrekarelik ferah etkinlik alanları bulunacak.

The DoubleTree by Hilton Kuşadası'nın, bünyesinde barındıracağı, markanın karakteristik özellikleri arasında, misafirlerin check-in sırasında özel çikolatalı kurabiye ikramıyla karşılanması, şık ve konforlu malzeme seçimi de yer alıyor. Marka, içerisinde yer aldığı toplum ile eşsiz bir uyum kurması ile de tanınıyor. Tam hizmet oteli olarak kendine yer edinen marka, Avrupa pazarına girdiği 2008 yılından bu yana, 11 ülkede açılan 31 DoubleTree by Hilton oteliyle güçlü bir büyüme performansına imza attı.

DoubleTree by Hilton Dünya Başkanı Rob Palleschi, tanıtım toplantısı için yayımladığı mesajda, şunları dile getirdi: "Heyecan verici bir ülke olan Türkiye'de, büyüyen markamızla yedinci DoubleTree by Hilton otelimizi hayata geçiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tarihi ve kültürel zenginlikleri deneyimlemek için gelen yabancı ziyaretçilere, tam kapsamlı hizmet sunuyor; benzersiz konumumuz sayesinde görülmesi gereken harika mekanlara kolay erişim sağlıyoruz."

Türkiye'nin önde gelen turizm beldeleri arasında yer alan Kuşadası, özellikle son yıllarda büyük bir gelişim hamlesi gösteriyor. Kuşadası'nın sahip olduğu tarihi ve kültürel mirasa ek olarak, marina ve gemi limanında yapılan büyütme çalışmaları ve yeni Kongre Merkezi inşası, beldenin potansiyeline katkı sağlıyor.

25 Milyon TL’lik yatırım

Göçtur Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naile Göçen Çukurova da, toplantıda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Kuşadası’nda tarih yeniden hayat buluyor. DoubleTree by Hilton Kuşadası, tarihi mirası ile öne çıkan beldemizin turizm potansiyeline büyük katkı sağlayacak. 2013 yılında hizmete girecek otel, yüksek kaliteli bir hizmeti, tam servis anlayışı ile sunacak. Sanatın, tarihin ve eğlencenin harmanlandığı bu proje için 25 milyon liralık yatırım yaptık."

Toplantıda söz alan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, “Buralı olsun olmasın Kuşadası adına herkesin çok heyecanlanacağı bir proje. Kuşadası isminin yeniden doğuşu önemli bir marka ile gerçekleştiriliyor. Bu mimari yapı, bu konsept; kültürü, tarihi, yaşamı, gelişmişliği ve teknolojiyi en güzel şekilde yoğuran bir yapıyı meydana getiriyor Bundan sonraki yatırımcılar daha kaliteli hizmet için çalışmak zorunda kalacak” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ise yaptığı konuşmada “Kuşadası marka bir yatırımla taçlandı. Biz Kuşadası’nda turizmi 12 aya yaymak istiyorduk, istihdamı artırmayı amaçlıyorduk; bu yüzden çok mutluyuz. Başta kaymakamımız, valimiz olmak üzere tüm bürokratlar bu tip projelere çok sıcak bakıyorlar” diyerek Kuşadası’nın bugün Türkiye turizminde 4 numara olduğunu ama 3-4 yıl içinde 3 numara olmasını hedeflediklerini söyledi.

DoubleTree by Hilton Türkiye'de halen hizmet veren dört ve yapımı süren 3 otel ile faaliyet gösteriyor. DoubleTree by Hilton Istanbul Moda, DoubleTree by Hilton Istanbul Old Town ve DoubleTree by Hilton Avanos Kapadokya, 2011 yılında hizmete girdiler ve dünya çapında 23 ülkede, 280 otel ile hizmet veren, hızlı bir şekilde büyüyen DoubleTree by Hilton otel zincirine katıldılar. Marka ile ilgili daha fazla bilgi için www.doubletree.com resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki portföyünde halen, lüks Conrad İstanbul, full-service Adana HiltonSA, Ankara HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, Hilton Dalaman Resort & Spa ve Hilton Bodrum Türkbükü Resort&Spa; full-service DoubleTree by Hilton Ankara – Kolej, DoubleTree by Hilton Avanos – Kapadokya, DoubleTree by Hilton Istanbul - Old Town, ve DoubleTree by Hilton Istanbul - Moda; ve servis odaklı Hilton Garden Inn Kutahya, Hilton Garden Inn Konya ve Hilton Garden Inn Şanlıurfa, Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, Hilton Garden Inn Mardin ve ekonomik Hampton by Hilton Ordu bulunuyor.

DoubleTree by Hilton Otelleri Hakkında

Tüm dünyada geçiş noktası şehirleri, büyük şehir alanları ve tatil yerlerinde bulunan 240’den fazla modern ve lüks konaklama yerlerine her geçen gün bir yenisini katan DoubleTree by Hilton otelleri ve resortları, günümüzün iş ve dinlenme amaçlı seyahat eden yolcularına gerçek konforu sunan özelliklerle tasarlanmıştır. Konuklarımızı ağırlamaya otelimize ulaştıklarında sunduğumuz çikolatalı kurabiye ikramıyla sıcak bir başlangıç yaptıktan sonra ödüllü Hilton HHonors® sadakat programı çerçevesinde bir dizi incelikli hizmet ve olanakla devam ediyoruz ve geçmişten bugüne devam etmekte olan CARE Kültür geleneğimizden güç alan 65.000’den fazla personelimiz yolculara insan olarak değerlerini yeniden hissettiren özel bir konfor ve nezaketle hizmet veriyor. Herhangi bir DoubleTree by Hilton oteline rezervasyon yaptırmak için veya daha fazla bilgi almak için www.doubletree.com, www.facebook.com/doubletree, www.youtube.com/doubletreehotels ve news.doubletree.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hampton Hotels Hakkında

Hampton Hotels markası, Hampton Inn, Hampton Inn & Suites, Hampton Inn by Hilton, Hampton Inn & Suites by Hilton ve Hampton by Hilton otellerini kapsamaktadır ve orta fiyatlı oteller segmentinde kazandığı ödüllerle lider konumundadır. Dünya çapında 1,800’den fazla oteli bulunan Hampton Hotels, konaklama sektörünün küresel lideri olan Hilton Worldwide grubuna dahildir. Bütün Hampton otelleri sıcak bir ortam ve aynı “kişiliği” paylaşan dostane bir hizmet kültürü sunarken %100 memnuniyet garantisi vermektedir. Yüksek kaliteli konaklama, oda konforu ve en gelişmiş teknolojinin yanı sıra otellerin birçok yerde bulunması ve standart hizmet sunması Hampton'ı segmentinin liderliğine yerleştirerek en hızlı büyüyen otel markalarından biri olmasını sağlamıştır. Hampton Hotels hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.hamptonglobalmediacenter.com, www.facebook.com/Hampton ve bizi Twitter’da izleyin www.twitter.com/HamptonFYI

Hilton Worldwide hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 88 ülkede, toplam 630.000 odası bulunan 3.800’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adresini ziyaret edebilirsiniz.