Hampton By Hilton, Turistlerin En Çok Tercih Ettiği Şehirde İlk Otelini Bugün Açıyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Ödüllü marka artık İstanbul'da da hizmet veriyor.

İSTANBUL, 15 Nisan, 2014 – Hilton Worldwide çatısı altında hizmet veren Hampton by Hilton markası, İstanbul'daki ilk şubesini bugün açıyor. Dünya genelinde 1900'un üzerinde şubesi bulunan ekonomik segmentindeki Hampton by Hilton'un İstanbul'daki ilk oteli, 142 odalı Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir oldu. Trip Advisor "Seyahatçilerin Seçimleri" Ödülleri'nde (Trip Advisor Travelers Choice Awards 2014) dünyanın bir numaralı seyahat destinasyonu seçilen İstanbul'un ev sahipliği yaptığı Hilton Worldwide markalarının (lüks segmentteki Conrad Hotels & Resorts, amiral gemisi Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton) sayısı böylece beşe ulaştı. Bursa, Ordu ve Samsun'dan sonra Hampton by Hilton'un Türkiye'deki dördüncü oteli olan Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir, sıcak kahvaltı, ücretsiz Wi-Fi ve 'Clean and Fresh Hampton Bed®' yatak gibi markanın simgesi haline gelmiş hizmetler sunuyor. 142 odanın her biri, konukların konforu gözetilerek, modern dokunuşlarla düzenlendi.


Hilton Worldwide Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent "Türkiye'de turizm ve konaklama sektörünün geleceği parlak. Şubat 2014'te ülkeye gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 6,6 oranında* arttı" dedi. Vincent sözlerini şöyle sürdürdü: "Sadece İstanbul'da, Hilton Worldwide'e ait beş markamızı dokuz otelle temsil etmekten gurur duyuyoruz. Dünyanın en gözde destinasyonlarından Türkiye'de hizmet veren ve halihazırda yapım aşamasındaki otellerimizin sayısı 50'yi aşmış durumda; ki bu misafirlerimize geniş bir yelpazede uzanan konaklama imkanları arasında seçim yapma olanağı tanıyor."


Hampton by Hilton Kayasehir, bölgenin popüler mekanlarından Kayaşehir Alışveriş Merkezi'nin içinde yer alıyor. Böylece otel konukları istedikleri zaman AVM mağazalarından alışveriş yapabiliyor, restoranlarda yemek yiyebiliyor, hatta beş sinema salonunda film izleyip bowling oynayabiliyorlar.


Ayrıca TEM'e olan yakınlığı, Masko'ya, İSTOÇ'a ve İkitelli'deki sanayi bölgelerine ulaşımın çok kolay olması, Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir'i, özellikle iş amacıyla seyahat edenler için cazip kılıyor. Atatürk Havaalanı'na sadece 22 kilometre mesafedeki otel, Atatürk Olimpiyat Stadı'na da çok yakın.


Odaklı Hizmet ve Hampton Markası Küresel Başkanı Phil Cordell de yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Türkiye'deki dördüncü, ülkenin en büyük kenti İstanbul'da ise ilk Hampton by Hilton otelinin kapılarını açıyoruz. Misafirlerimizi, değer yaratan, konforlu konaklama deneyimini güler yüzlü 'Hamptonality' hizmet kültürüyle harmanlayan, yüzde yüz Hampton garantisi altındaki ödüllü markamızla tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz."


Hampton by Hilton Kayaşehir Genel Müdürü Deniz Işıkçı ise "Bu yeni Hampton by Hilton otelini açıyor olmanın ve İstanbul'daki misafirlerimize ilk kez markanın hizmetlerini sunmanın gururunu yaşıyoruz. Konuklar, Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'un atan nabzını tutabilir, zengin kültürel aktivitelere katılabilir ve otelin sürekli gelişen ticaret merkezlerine olan yakınlığının sağladığı avantajlardan faydalanabilirler" diye konuştu.


Hampton otellerinin alametifarikası, 'Hamptonality' diye tabir edilen benzersiz misafirperverlik. 'Hamptonality', güler yüzlü hizmet, konukların ihtiyaçlarını önceden tahmin etmek, onlara civardaki görülmeye değer yerler, eğlenceli aktiviteler ve tarihi bilgeler konusunda yardımcı olmak anlamına geliyor. Ayrıca her otelde, işletmenin bulunduğu coğrafyaya ait sergilenen fotoğraflar ve sanat çalışmaları, söz konusu işletmenin bölgeyle ilişkisinin ve yerel topluluğa verdiği desteğin bir göstergesi.


Hilton Worldwide'ın çatısı altındaki Hampton by Hilton Kayaşehir'in misafirleri, dünyanın dört bir yanındaki 4 binin üzerinde otelde geçerli Hilton HHonors puanları kazanabiliyor. Hilton HHonors, sezon kısıtlamasının olmadığı, 'No Blackout Dates' ve 'Points&Miles' uygulamalarının aynı konaklama için sunulduğu yegane müşteri sadakati programı.


Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir, Merkez Kayaşehir AVM 3.Etap Kent No:20 M.20 34306 Başaksehir'de bulunuyor. Daha ayrıntılı bilgi ya da rezervasyon için +90 - 212 - 692 46 00 no'lu telefonu arayabilir ve Hampton by Hilton Kayasehir adresini ziyaret edebilirsiniz.


Tüm diğer Hilton Worldwide otelleri için www.hilton.com.tr'yi ya da Hampton otelleriyle ilgili daha fazla bilgi için www.hampton.com ve www.news.hampton.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.


Hampton Otelleri Hakkında
Hampton Inn, Hampton Inn & Suites ve Hampton by Hilton markalarını da içeren Hampton markası, ekonomik otel segmentinin ödüllü lideri konumundadır. Dünya çapında yaklaşık 1.900 tesise sahip olan Hampton Hotels, dünyanın önde gelen konaklama şirketi Hilton Worldwide'ın bir iştirakidir. Tüm Hampton otelleri, %100 memnuniyet garantisiyle desteklenen ve "Hamptonality" olarak tanımlanan sıcak bir ortam ve dostça bir hizmet kültürü ve kişiliği sunmaktadır. Yüksek kaliteli konaklama, oda içi imkanlar ve kullanılan en son teknolojiler, şirketin çok sayıdaki tesisi ve tutarlı hizmetleriyle birleşerek, Hampton'ı segmentinin lideri ve dünyanın en hızlı büyüyen otel markalarından biri haline getirmiştir. Hampton Hotels hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.hampton.com ve http://news.hampton.com adreslerini ziyaret edin veya bizimle www.facebook.com/Hampton, http://twitter.com/Hampton ve www.youtube.com/Hampton adresleri üzerinden iletişim kurun.


Hilton Worldwide Hakkında
Hilton Worldwide (NYSE: HLT), konaklama sektörünü lüks, full hizmet oteller ve resortlardan apart suitlere ve orta fiyat segmentindeki otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. 94 yıl boyunca, Hilton Worldwide, iş adamlarına ve turistlere konaklama, hizmet, imkânlar ve değer anlamında hep en iyiyi sunmuştur. Şirket, tüm küresel markalarıyla olağanüstü konuk deneyimleri sunma geleneğini sürdürmeye adanmıştır. Şirketin markaları, 91 ülkede yaklaşık 678.000 odaya sahip, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 4.000'den fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, ödüllü müşteri sadakat programı olan Hilton HHonors® programını yürütmektedir. www.hilton.com.tr