Hilton Garden Inn İstanbul Atatürk Havaalanına Konuyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Anlaşması yeni imzalanan Hilton Garden Inn Istanbul Airport,Hilton Worldwide’ın Türkiye’de faaliyetteki veya yapım aşamasındaki Otellerinden 30.su olacak

İSTANBUL, Türkiye - 30 Mart 2011 - Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yaptığı dört yeni otel anlaşmasını duyuran Hilton Worldwide, bugün de Hilton Garden Inn İstanbul Havaalanı oteli ile ilgili anlaşmanın imzalandığını açıkladı. Yeni otel İstanbul Atatürk Havaalanından (IST) sadece dört kilometre uzaklıkta olacak. 2013 yılı sonlarına doğru açılması beklenen otel, Hilton Worldwide’ın yapım aşamasındaki otelleri arasına katılarak, ülkenin en yoğun havaalanlarından birindeki stratejik konumu ile şirketin portföyünü desteklemiş olacak.

Atatürk Bulvarı üzerinde, ana terminal binalarından karayoluyla sadece bir kaç dakikalık mesafede olan Hilton Garden Inn İstanbul Airport, misafirlerine havaalanının hemen yanı başında ve İstanbul’un tarihi merkezine kolayca ulaşılabilir bir konumda orta sınıf çözümü sunuyor. Atatürk Havaalanı, Avrupa, Amerika kıtası, Orta Asya, Afrika ve Asya’ya olan uçuş bağlantıları ile iç ve dış hatlar için önemli bir kavşak noktasında bulunuyor Yeni inşa edilen otel, residans ve ofis olarak planlanan kompleksin bir parçası olacak ve 227 odasının yanı sıra toplantı odaları ve etkinlik alanlarına da sahip olacak.

Hilton Worldwide’ın Avrupa ve Afrika bölgesi geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Patrick Fitzgibbon yaptığı açıklamada “Türkiye Avrupa’daki otel yatırımlarımız için en heyecan verici pazarlardan biri olmaya devam ediyor. Markalarımızın önemli şehirlere, bölgesel merkezlere ve tatil yörelerine olan ilgisi Türkiye’de de güçlü bir ivme kazanarak devam ediyor. Atatürk Havaalanına çok yakın bir konuma sahip yeni bir Hilton Garden Inn anlaşmasını imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Hilton Garden Inn İstanbul Airport, Saray Döküm ve Madeni Aksam Sanayi Turizm A.Ş. ile yapılacak bir işletme anlaşmasından sonra şirketin portföyüne katılacak. Otel, güzel bir uyku ve rahat bir konaklama arayan misafirler için, Hilton Garden Inn markasının özellikleri olan Garden Sleep System™ yatakları ve Herman Miller tarafından yaratılan ergonomik Mirra® sandalyelerini sunuyor. Otelde aynı zamanda 24 saat açık bir iş merkezi, her yerden ulaşılabilir ücretsiz yüksek hızlı Wi-Fi internet bağlantısı, fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, buhar odası ve sauna da olacak.

Sosyal veya iş amaçlı etkinlikler için ayrılacak yaklaşık 770 metrekarelik büyük ve etkileyici toplantı alanı, geniş bir etkinlik odasını, bir ön fonksiyon alanını ve dört adet ilave toplantı odasını içine alıyor. Tüm gün yemek yenebilecek bir restoran ve bir lobi bar ile yiyecek ve içecek konusunda iki seçenek sunan otelde, misafirler ayrıca markanın imzası olan, 24 saat açık Pavilion Pantry’de hafif yiyecek ve içeceklerin de tadına varabilecekler.

Hilton Garden Inn Dünya Başkanı Adrian Kurre, “Hilton Garden Inn Türkiye’de büyük bir başarı yakaladı. Markamız uluslararası pazarlarda genişlemeye devam ederken, daha fazla sayıda misafiri bizi rakiplerimizden ayıran özelliklerimizle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz. Hilton Garden Inn orta sınıf otel pazarında iş veya tatil amaçlı seyahat edenler için şık dekorasyonu, mükemmel servisi ve uygun fiyatı ile kusursuz bir otel markasıdır.” dedi.

Hilton Garden Inn İstanbul Havaalanı otelinin sahibi Ahmet Saraylı açıklamasında “İstanbul’un sahip olduğu yüksek turizm potansiyeline inanıyoruz. Hilton Worldwide ile bir Hilton Garden Inn oteli açmak üzere yaptığımız ortaklık bölgenin geleceğini şekillendirmeye katkı sağlayacak. Hilton Garden Inn İstanbul Airport önemli bir konumda ve şehre yakınlığı otelin avantajlı olacak” dedi.

Hilton Worldwide Türkiye’de 1955 yılından beri otel işletiyor ve şu anda portföyünde 15 otel var. Hilton Worldwide 2011’de 11 otel daha açacak. En son açılan oteller arasında DoubleTree by Hilton İstanbul - Old Town; DoubleTree by Hilton Avanos – Kapadokya; ve DoubleTree by Hilton İstanbul Moda var.

Editörlere Notlar

Hilton Worldwide’ın Türkiye portföyünde; lüks Conrad İstanbul; tam-hizmet Adana HiltonSA, Ankara HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, Hilton Dalaman Resort & Spa; tam-hizmet DoubleTree by Hilton Ankara - Kolej , DoubleTree by Hilton Avanos - Kapadokya, DoubleTree by Hilton İstanbul - Old Town, DoubleTree by Hilton İstanbul - Moda; ve odaklanmış hizmet Hilton Garden Inn Kütahya ve Hilton Garden Inn Konya var.

Hilton Garden Inn Hakkında

Hilton Garden Inn sürekli olarak, bugünün seyahat eden meşgul insanlarına, tüm konuk odalarındaki ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişiminden, PrintSpot(tm) mobil baskı, otelin ücretsiz 24 saat iş merkezi, yenilikçi stres alıcı Garden Sleep SystemTM ve Herman Miller üretimi ergonomik Mirra® sandalyesine kadar, seyahatleri esnasında kendilerine gereken her şeyi sunmaya çalışan ödüllü, orta ücretli bir markadır. Bu yüzden ister kişisel ister iş sebebiyle seyahatte olun, Hilton Garden Inn konuklarına evden uzakta derin bir uykuyu, rahat çalışmayı, lezzetli yemekleri ve dinç kalmayı sağlayacak konfor ve hizmetleri garanti ediyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.HGI.com adresini ziyaret edin.

Hilton Worldwide hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 92 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, Doubletree, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 82 ülkede, toplam 600.000 odası bulunan 3.600’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret ediniz.