Hilton Garden Inn, J.D. Power and Associates Tarafından "Avrupa'nın En İyi Oteli" Seçildi

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton Worldwide'ın "Üst Kalite" hizmete odaklı olarak konumlandırılan markası Hilton Garden Inn, "2011 Avrupa Otelleri Konuk Memnuniyet Endeksi" araştırmasında birinci oldu.

Türkiye – 28 Kasım 2011 – Hilton Worldwide'ın Hilton Garden Inn markası, J.D. Power and Associates tarafından ‘'2011 Avrupa Otelleri Konuk Memnuniyet Endeksi" araştırmasında en üst düzeyde onurlandırıldı. Hilton Garden Inn, "Üst Kalite" kategorisinde, segment ortalamasının 57 puan üzerine çıkarak birinciliği elde etti.

J.D. Power and Associates ‘'Kuzey Amerika'' segmentinde daha önce sekiz kez ödül alan Hilton Garden Inn, bu onuru dokuzuncu kez elde ederken; aynı zamanda Avrupa kategorisinde de, ilk birinciliğini kazandı.

Hilton Garden Inn Avrupa Başkanı Adrian Kurre konu hakkında şöyle konuştu: "Avrupa'daki ilk otelimiz olan Hilton Garden Inn Stuttgart NeckarPark'ı 2006 yılında Almanya'da açtık. Sadece beş yılda bu büyük başarıyı kazanmış olmamız son derece gurur verici. Avrupa'daki takımımız, marka kültürümüzü, kalitemizi ve konuk ağırlama anlayışımızı bire bir hayata geçirerek marka bilinirliğimizi yükseltti. Markamız dünya çapında yaygınlık kazanırken değerlerimiz, stratejimiz ve konumlandırmamıza odaklanarak güvenirliğimizi pekiştirdik. Şu anda Avrupa'da 16 otelimiz var. Otel sayımızı hem Avrupa'da, hem de dünya genelinde artırmaktayız. Kalite ve tüketici memnuniyeti alanında en saygın kuruluşlardan birinden aldığımız bu ödül Avrupa'daki büyüme yolculuğumuza ve başarı öykümüze gerçek anlamda güç kattı."

Hilton Garden Inn, araştırmanın yedi kriterinden dördü olan konuk odası, otel hizmetleri, otel tesisleri ve maliyet & fiyatlar kategorilerinde en yüksek performansı gösterdi. Marka, özellikle Garden Sleep System® yataklarının, Herman Miller tasarımı ergonomik Mirra® koltuklarının ve tüm otellerinde bulunan ücretsiz kablosuz internet hizmetinin kullanıma sunulduğu konuk odaları kriterinde yüksek puanlar aldı.

Hilton Worldwide Avrupa Bölge Başkanı Simon Vincent de konu ile ilgili olarak şunları söyledi: : "Bu ödül, Hilton Garden Inn'in marka olarak yakaladığı büyük ivme ile birlikte Avrupa çapında gerek konuklarımız gerekse mal sahipleri nezdindeki hızlı yükselişin en somut kanıtıdır. Önümüzdeki dönemde aralarında Rusya, Polonya ve Türkiye'nin de bulunduğu bazı noktalarda 28 Hilton Garden Inn oteli daha açacağız. Bu oteller, şu anda Avrupa'nın 31 ülkesinde altı marka kapsamında sahip olduğumuz 215 Hilton Worldwide oteli portföyümüzü daha da genişletecek."

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen J.D. Power and Associates araştırması, yedi kriter üzerinden Avrupa otellerinin konuk memnuniyetini ölçüyor. "Üst Kalite" segmentinde bu kriterler, konuk odaları, maliyetler ve fiyatlar, otel tesisleri, check-in/check-out, yiyecek ve içecek, otel hizmetleri ve rezervasyondan oluşuyor. Bu kapsamda kırk beş otel markası, "En Üst Kalite", "Üst Kalite", "Orta Kalite" ve "Ekonomi" olmak üzere dört segmentte değerlendirmeye tabi tutuluyor.

Hilton Worldwide'ın Türkiye'deki portföyünde halen, lüks Conrad İstanbul, full-service Adana HiltonSA, Ankara HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, Hilton Dalaman Resort & Spa ve Hilton Bodrum Türkbükü Resort&Spa; full-service DoubleTree by Hilton Ankara – Kolej, DoubleTree by Hilton Avanos – Kapadokya, DoubleTree by Hilton Istanbul - Old Town, ve DoubleTree by Hilton Istanbul - Moda; ve servis odaklı Hilton Garden Inn Kütahya, Hilton Garden Inn Konya, Hilton Garden Inn Şanlıurfa ve Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn bulunuyor.

Hilton Garden Inn Hakkında

Hilton Garden Inn sürekli olarak, bugünün seyahat eden meşgul insanlarına, tüm konuk odalarındaki ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişiminden,, PrintSpot(tm) mobil baskı, ücretsiz 24 saat iş merkezi, yenilikçi stres alıcı Garden Sleep SystemTM ve Herman Miller üretimi ergonomik Mirra® sandalyesine kadar, seyahatleri esnasında kendilerine gereken her şeyi sunmaya çalışan ödüllü, orta ücretli bir markadır. Bu yüzden ister kişisel ister iş sebebiyle seyahatte olun, Hilton Garden Inn konuklarına evden uzakta derin bir uykuyu, rahat çalışmayı, lezzetli yemekleri ve dinç kalmayı sağlayacak konfor ve hizmetleri garanti ediyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.HGI.com adresini ziyaret edin.

Hilton Worldwide hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 85 ülkede, toplam 615.000 odası bulunan 3.750'den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret ediniz.