Hilton Garden Inn, Türkiye Portföyüne 7 Yeni Otel ve 1.100'den Fazla Oda Ekliyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Yedi Yeni Hilton Garden Inn Otelinin Açılması için Anlaşmalar İmzalandı Hilton Worldwide Türkiye'de 2013'e 4.000'den Fazla Odayla Bugüne Kadarki En Güçlü Geliştirme Portföyüyle Başlıyor

İSTANBUL, Türkiye – 17 Ocak 2013 – Hilton Worldwide, bugün Türkiye'de 7 yeni otel anlaşmasının imzalanmasının ardından Hilton Garden Inn markasının ülkedeki geliştirme portföyüne 1.100'den fazla odayı ekleyeceğini açıkladı. Hilton Garden Inn son 4 yıl içerisinde, İstanbul, Kütahya, Konya, Mardin ve Şanlıurfa'da açılan otelleri ve geliştirilmekte olan 10 oteliyle Türkiye'de önemli bir büyüme gösterdi.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Partick Fitzgibbon, “Büyüme momentumumuzun hızlanmaya devam ettiği ve hazırlık aşamasındaki oda sayımızın 4.000'i aştığı bir yılın ardından, 2013'e Türkiye'de bugüne kadarki en güçlü pozisyonumuzla giriş yapıyoruz. Bu rakamı şu anda faaliyette olan 5.500'den fazla odamıza eklediğimizde, Türkiye'de Hilton Worldwide markası altında işletilmekte veya geliştirilmekte olan 10.000 odalık önemli bir kilometre taşına hızla yaklaşmaktayız” ifadesini kullandı.

Açıklama, Hilton Worldwide için Türkiye'de Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi, Hilton İstanbul Kozyatagi Konferans Merkezi ve Spa, DoubleTree by Hilton Kuşadası, DoubleTree by Hilton Malatya, Hampton by Hilton Samsun ve Hampton by Hilton İstanbul Ataköy gibi yeni projelerin açıklandığı çok başarılı bir yılın ardından geldi. Orta segmente hitap eden Hilton Garden Inn markası tarafından geliştirildiği bildirilen yedi yeni otel aşağıdakilerden oluşmakta:

Hilton Garden Inn İstanbul Kasımpaşa – Ofton İnşaat Turizm ve Yatırım Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile imzalanan bir işletme anlaşmasının bir parçası olan ve toplam 200 konuk odasına sahip olan bu otel, yedi yeni otel arasında en büyüğü konumunda. Kasımpaşa, İstanbul'un hızla gelişmekte olan iş merkezlerinden biri ve otel çok sayıda büyük ofis kümelerine yakın bir konuma sahip. 2014 yılının ilk aylarında açılması beklenen tesis, aynı zamanda Konferans Vadisi ve Sütlüce Kongre Merkezine eşit uzaklıkta bulunan Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki dünyanın önemli konferans tesislerinden birini ziyaret eden iş adamlarına da ideal bir konum sunmakta.

Hilton Garden Inn İstanbul Ümraniye – Yine 2014 başında açılması beklenen bu tesis, 2011'de DoubleTree by Hilton İstanbul Moda'nın açılmasından ve 2012'de Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa tesisi için anlaşma imzalandığının duyurulmasının ardından, Hilton Worldwide’ın İstanbul'un Anadolu yakasındaki üçüncü oteli olacak. 148 odalı otel, alt katlarında yeni “Can Park” alışveriş merkezinin bulunacağı çapıcı bir gökdelenin bir parçasını oluşturacak; alışveriş merkezi ve otel, imtiyaz sahibi Can Park AVM İşletmecilik Turizm ve Taahhüt A.Ş. tarafından işletilecek. Otel ayrıca, 2015 yılında tamamlanması planlanan ve alışveriş merkezinde bir durağı bulunacak olan yeni Üsküdar – Sancaktepe metro hattından da faydalanacak.

Hilton Garden Inn İstanbul Esenyurt – İstanbul'da yer alacak tesislerin üçüncüsü olan bu otel, şehrin en hızlı büyüyen ilçelerinden birinde 160 konuk odasıyla hizmet verecek. Otelin, Semerkand Yapı A.Ş. ile imzalanan bir işletme anlaşması ile 2015 yılı başlarında açılması planlanıyor. Tesis, TEM otobanına doğrudan erişimi sayesinde İstanbul Atatürk Havalimanından gelen yolcuları çekecek ideal bir konuma sahip. Toplantılar ve faaliyetler bölgede ciddi bir talep yaratırken, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük spor sahası olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun ve pahalı ve kaliteli ürünleriyle Akbatı Alışveriş Merkezinin varlığı sayesinde ciddi bir eğlence turizmi de çekmekte.

Hilton Garden Inn Trabzon – Hilton Worldwide, Trabzon'un kendine has bir tarzı bulunan Akçaabat bölgesinde yer alan ve 2015 yazında açılması planlanan oteli, Tunalar Otomotiv Turizm Ticaret Limited Şirketi ile yapılan işletme anlaşmasının bir parçası olarak işletecek. Canlı ve etkileyici bir Karadeniz manzarasına sahip otel, 172 konuk odası, kapalı havuzu ve özel kumsal alanıyla turistlerin Sümela Manastırı ve Ayasofya gibi ünlü yerel yapıları gezebileceği ideal bir üs sağlamakta. Trabzon her ne kadar olağanüstü doğal güzellikleriyle tanınan bir şehir olsa da, aynı zamanda 6.000 metrekarelik Trabzon Dünya Ticaret Merkezi gibi tesisler sayesinde önemli bir toplantı ve faaliyet merkezi özelliği de taşımakta.

Hilton Garden Inn Bursa – 2012'de bir dönüm noktası olan çift markalı Hilton and Hampton by Hilton Bursa'nın başarıyla açılmasının ardından, Hilton Worldwide Türkiye'nin dördüncü büyük şehrindeki tesislerini 17 kata ve 180 konuk odasına sahip bu etkileyici tesisle daha da güçlendirecek. 2014 başında açılması beklenen otel, konut yerleşimi, perakende mağazaları ve bir dizi spor ve eğlence tesisleriyle birlikte imtiyaz sahibi Güleser Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından işletilecek bir karma kullanım geliştirme projesinin parçası olacak.

Hilton Garden Inn Ankara Gimat – 162 odalı bu otel, Özçelik İmaj Tan Adi Ortaklığı ile imzalanan franchise anlaşmasının bir parçası olarak geliştirilecek. 2014 başlarında açılması planlanan bu göz alıcı 10 katlı tesis, şu anda bir Hilton ve bir DoubleTree by Hilton oteline ev sahipliği yapan başkente üçüncü bir Hilton Worldwide markasını getirecek.

Hilton Garden Inn Erzincan - 2013 yazında Reysaş Turizm Yatırımları ve Ticaret Ltd. Şti. ile imzalanan bir işletme anlaşması dahilinde açılması beklenen bu otel, Hilton Worldwide'ın gelişmekte olan Erzincan şehrinde ilk kez faaliyet göstermesini sağlayacak. Şehir, işletmeleri bölgeye çekmeyi hedefleyen hükümet destekli bir yatırım sürecinden geçti ve şu anda çok sayıda büyük şirket ofisine, Türkiye'nin en büyük ordu üssüne ve inşaat halindeki bir üniversiteye ev sahipliği yapmakta. 120 odalı otel, şehir merkezinden geçen ana yol üzerinde işlek bir konumda yer alacak.

Yedi otelin her birinde konuklar, iyi bir gece uykusu ve konforlu bir konaklama isteyen ziyaretçiler için ideal bir çözüm olan Garden Sleep System™ yatak ve ergonomik koltukları dahil Hilton Garden Inn markasının özel imkanlarından faydalanacak. Yeni oteller, 24 saat açık iş merkezine erişim ve ücretsiz Wi-Fi internet erişiminin yanı sıra birer fitness merkezi, restoranlar ve 24 saat açık büfelere sahip olacak.

Hilton Worldwide Odaklı Hizmet Marka Yönetiminden Sorumlu Bölge Başkanı Mark Nogal, “2008'de Hilton Garden Inn'in Türkiye lansmanından bu yana, portföyümüz sürekli büyümeye devam etti. Şu anda işletilmekte olan beş tesise sahibiz ve yedi yeni oteli içeren bu önemli duyuru, bu rakamın 2015'e kadar üç katına çıkmasını sağlayacak. Türkiye, gelişmekte olan turizm sektörü ve büyük şehirlerinin ekonomik gücü sayesinde ödüllü orta segment markamızın daha da genişlemesi için ideal bir pazar konumunda ve gelecek aylarda bu otellerin gelişimini izlemek için sabırsızlanıyorum” ifadesini kullandı.

Hilton Worldwide, şu anda beş markadan oluşan portföyüyle Türkiye çapında 22 otelde 5.500'den fazla odaya sahip ve bu rakamın sürekli artması planlanıyor. 2011'de Türkiye Hilton Worldwide'ın tüm dünyadaki oda açılışarının %5'ini sağlarken, bu yeni haber de Şubat ayında yapılan Hilton Worldwide'ın ülke çapında dört yeni otel anlaşması imzalamasına ilişkin duyurunun ardından geldi.

Hilton Garden Inn Hakkında

Hilton Garden Inn, günümüzün sıklıkla seyahat eden, meşgul insanlarına, çok rahat Garden Sleep System® yataklardan, tüm konuk odalarında ücretsiz kablo ve WiFi internet erişimine kadar seyahatleri sırasında en yüksek verime ulaşmak için ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi sunmaya odaklanmış, ödüllü, yüksek kaliteli ancak uygun fiyatlı bir otel markasıdır. Dolayısıyla, ister iş için, isterse de kişisel bir seyahatte olun, Hilton Garden Inn size evinizden uzakta da derin bir uyku, rahat bir çalışma ortamı, lezzetli yemekler ve dinç kalmanıza yardımcı olan rahatlık ve hizmetleri sunmaktadır. Hilton Garden Inn'in dünya çapındaki otelleri hakkında daha fazla bilgi almak için www.HGI.com adresini ziyaret ediniz.

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, konaklama sektörünü lüks, full hizmet oteller ve resortlardan apart suitlere ve orta fiyat segmentindeki otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. 94 yıl boyunca, Hilton Worldwide, iş adamlarına ve turistlere konaklama, hizmet, imkanlar ve değer anlamında hep en iyiyi sunmuştur. Şirket, tüm küresel markalarıyla olağanüstü konuk deneyimleri sunma geleneğini sürdürmeye kararlıdır. Şirketin markaları, 90 ülkede 640.000 odaya sahip, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 3.900'den fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, dünya çapındaki konuk ödül programı olan Hilton Hhonors® programını yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret edin ve Hilton Worldwide ile www.facebook.com/hiltonworldwidewww.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adreslerinden iletişim kurun.