Hilton Garden Inn Türkiye'deki Üçüncü Otelini Açıyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton Garden Inn Şanlıurfa Birçok Tarihi Kültürel Güzelliğe Yakın Bir Noktada Hizmete Giriyor

ŞANLIURFA, Türkiye - 9 Mayıs 2011 - Hilton Worldwide, Hilton Garden Inn Şanlıurfa’nın açılışını duyurarak, Türkiye’de giderek büyüyen portföyüne yeni bir halka ekliyor. Şanlıurfa kentinin tarihi Milattan Sonra dördüncü yüzyıla kadar uzanıyor. Otel, ziyaretçilerin gözdesi olan ve kentin merkezinde yer alan Şanlıurfa Kalesi’ne, her zaman canlı olan Pazar’a, Balıklı Göl’e ve tarihi Bakırcılar Çarşısı’na yürüme mesafesinde bulunuyor.

Hilton Garden Inn Şanlıurfa’da altısı süit 159 oda, 24 saat açık business center, tamamında ücretsiz kablosuz internet erişimi, uzaktan yazıcı kullanma özelliğinin yanı sıra iyi bir gece uykusu ve konforlu bir konaklama arayan ziyaretçiler için ideal nitelikler taşıyan Garden Sleep System™ yatak ve Herman Miller’ın tasarımını yaptığı Mirra® koltuklar da yer alıyor. Otel, hem Ankara’dan hem de İstanbul’dan doğrudan uçuşların yapıldığı Şanlıurfa Havaalanı’na (GNY) 35 kilometre mesafede bulunuyor.

Hilton Garden Inn Global Başkanı Adrian Kurre, “Türkiye’deki üçüncü Hilton Garden Inn otelimizi açıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Otelimizi ziyaret eden konuklarımız hem bu canlı şehri görmüş hem de iş ve turistik amaçlarla gelen ziyaretçilerimize hizmet sunan mid-market (orta ölçekli) markamız Hilton Garden Inn’in deneyimini yaşamış olacaklar” dedi.

Hilton Garden Inn Şanlıurfa’da üç adet toplantı odası ve 500 kişi kapasiteli büyük bir balo salonu da yer alıyor. Bu bölümler, premium teknoloji ve AV hizmetleri özelliğine de sahip.

Otel’deki tesisler arasında dünya ve Türk mutfaklarından yemekler sunan Sumac Grill restoran, lobi bar ve çeşitli sağlıklı atıştırmalık ürünler, tatlılar ve sıkma meyve sularının sunulduğu 24 saat açık Pavillon Pantry bulunuyor. Otel kendi içinde bir fitness tesisinin yanı sıra odalarının rahat ortamında egzersiz yapmak isteyenler için Hilton Garden Inn Stay Fitt Kit’i sunuyor. Yoğun bir çalışma veya bölgeyi gezerek geçen bir günün ardından konuklar otelin kapalı yüzme havuzunda, saunada veya buhar odasında yorgunluklarını atabilecekler.

Hilton Garden Inn Şanlıurfa Genel Müdürü, Aylin Aksel, “Yeni Hilton Garden Inn Şanlıurfa otelimizde konuklarımızı ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Konuklarımız, dünyaca ünlü Hilton Garden Inn markasının tüm özellikleriyle birlikte Türk misafirperverliğinin de en iyi örneklerini yaşayacaklar” diye konuştu.

Hilton Worldwide, artık bir sembol olan Hilton İstanbul’un açıldığı 1955 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 2011 yılının başında şirket, bu yıl içerisinde 11 adet yeni tesis açarak önümüzdeki 12 ay içerisinde portföyündeki otel sayısını ikiye katlamayı planladığını açıkladı. Türkiye’de son dönemde açılan oteller arasında, İstanbul Moda’daki DoubleTree by Hilton Istanbul-Moda, İstanbul’un tarihi bölgesinde kurulu DoubleTree by Hilton Istanbul-Old Town ve Kapadokya’daki DoubleTree by Hilton Avanos-Kapadokya yer alıyor.

Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki portföyünde halen, lüks Conrad İstanbul, full-service Adana HiltonSA, Ankara HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, ve Hilton Dalaman Resort & Spa; full-service DoubleTree by Hilton Ankara – Kolej, DoubleTree by Hilton Avanos – Kapadokya, DoubleTree by Hilton Istanbul - Old Town, ve DoubleTree by Hilton Istanbul - Moda; ve servis odaklı Hilton Garden Inn Kutahya ve Hilton Garden Inn Konya bulunuyor.

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 92 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 82 ülkede, toplam 610.000 odası bulunan 3.700’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret ediniz.

Hilton Garden Inn Hakkında

Hilton Garden Inn sürekli olarak, bugünün seyahat eden meşgul insanlarına, tüm konuk odalarındaki ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişiminden, PrintSpot(tm) mobil baskı, otelin ücretsiz 24 saat iş merkezi, yenilikçi stres alıcı Garden Sleep SystemTM ve Herman Miller üretimi ergonomik Mirra® sandalyesine kadar, seyahatleri esnasında kendilerine gereken her şeyi sunmaya çalışan ödüllü, orta ücretli bir markadır. Bu yüzden ister kişisel ister iş sebebiyle seyahatte olun, Hilton Garden Inn konuklarına evden uzakta derin bir uykuyu, rahat çalışmayı, lezzetli yemekleri ve dinç kalmayı sağlayacak konfor ve hizmetleri garanti ediyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.HGI.com adresini ziyaret edin.