Hilton Hotels & Resorts Azerbaycan'da ilk Otelini Açtı

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton Baku hayranlık uyandıran manzarası, heyecan verici mutfağı ve Avrupa'da bir ilk olan eforea: spa at Hilton ile hizmet vermeye başladı.

Türkiye, - 05 Kasım 2011 - Hilton Hotels & Resorts Azerbaycan’daki ilk oteli olan Hilton Baku’nun açılışını kamuoyuna duyurdu. Şehrin seçkin bir bölgesinde yeni inşa edilen otel efsanevi Hilton Hotels & Resorts konukseverliğini bölgeye ilk defa taşırken Avrupa bölgesinde ilk eforea: spa at Hilton da açılmış oldu.

Hilton Hotels & Resorts global başkanı Dave Horton, “Dünya çapında, önde gelen bir otel markası olarak, Avrupa’nın giderek büyüyen destinasyonlarından Azerbaycan’da ilk otelimizi ve eforea: spa at Hilton’u açmaktan mutluluk duyuyoruz. Otelimiz dünyanın her yerinden gelecek misafirlerimizin bizden beklediği yiyecek ve içecek seçeneklerini otantik hizmet kalitesiyle sunacak” dedi.

Hazar Denizi kıyısında, 25 katlı Hilton Baku nefes kesen deniz ve Bakü manzarasını gözler önüne seriyor. Bakü, hareketli ve modern bir metropol olmasının yanı sıra ‘İçəri Şəhər’ adı verilen eski şehir bölgesindeki tarihi hazineleriyle gelecek vaat eden bir turizm bölgesi durumunda.

Kültürel eserleri görmek isteyen ziyaretçilerle birlikte tatil ve eğlence arayanlar için Hilton Baku doğru bir adres olarak karşımıza çıkıyor. Hilton Baku, Park Boulevard Shopping Centre’a bir alt geçit ile doğrudan erişim imkanı sunuyor.

Hilton Worldwide Avrupa Bölge Başkanı Simon Vincent, “Tarihi ticaret geleneği, zengin kültürü ve dinamik sanayi büyümesiyle tanınan Bakü’de bir yer edindiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Olağanüstü bir manzaraya sahip olan Hilton Baku, kaliteli ve modern çevresiyle dünyaca ünlü konukseverliğimizin örneklerini sunacak” dedi.

Konferans ve organizasyonlar için geniş bir alana sahip olan otelde 196 kişiyi ağırlayabilen 18 toplantı odası mevcut. Otelde aynı zamanda anfi düzeninde 738, yemekli düzende ise 460 kişi kapasiteli büyük bir balo salonu bulunuyor. Bakü’de ticaretin kalbinin attığı noktada yer alan otel, Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı’na da 25 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunuyor.

Geceleri ise Bakü, etkileyici sosyal hayatı ve köklü caz geleneği ile ön plana çıkıyor. Akşam ve gece eğlencesi için otelin en üst katında yer alan Bar 360, canlı atmosferi ve muhteşem manzarası ile Bakü’nün sosyal hayatına da renk katacak. Bar 360’da profesyonel bir ekibin, premium içki markaları ile şarap ve şampanyalar kullanarak hazırladıkları birbirinden özel kokteylleri konuklara sunulacak.

24. katta yer alan ve otelin en büyük restoranı olan Sky Grill otelin verdiği yemek hizmetinde en önemli yer olarak öne çıkıyor. Taze deniz ürünlerinin yanı sıra bölgenin en iyi etini ve lezzetlerini sunan Sky Grill tüm yemeklerini geniş terasında servis ediyor. Sky Grill ile birlikte tüm gün açık olan ve Ortadoğu’ya ait lezzetler sunan restoran Cilantro ise iş yemekleri ve özel günler için ideal bir buluşma yeri. Daha sakin bir yer arayanlar için ise, yine tüm gün açık olan Sugar Lounge, konuklarına modern bir ortamda içki ve kokteyller sunuyor.

Dünyanın en kaliteli spa markalarından eforea: spa at Hilton, otelde özel tasarlanmış bir ortamda sunuluyor. Kerstin Florian, LI'TYA ve VitaMan gibi dünyaca ünlü markaların en özel bakım ürünleri Hilton Baku konuklarına yepyeni bir deneyim yaşatacak. eforea: spa at Hilton, Peter Thomas Roth’un yılsonu itibariyle tüm dünyadaki Hilton Hotels & Resorts otellerinde sunulmaya başlanacak yeni ferahlatıcı banyo ürün koleksiyonunun bir parçası olan ürünler ve özel uygulamalar ile ikramlarını tamamlıyor.

Hilton Baku Genel Müdürü Manuel Avila, Hilton Baku ile ilgili olarak şunları söyledi: “Hilton Baku’nün mimarisi, Baku’nün muhteşem tarihi ve turistik yerleri ile kıyı şeridini gözler önüne seriyor. Bu güzel temel üzerinde, tesisin sunduğu seçkinlik, en üst düzeyde servis kalitemiz ve benzersiz ağırlama hizmetimizle bir konaklama deneyimi sunuyoruz.”

Hilton HHonors Hilton Baku’de de avantajlar sunuyor

Hilton HHonors misafir ödül programının üyeleri Hilton Baku’deki geçerli olan bütün konaklamalarında hem uçuş mili hem de otel puanı kazanıyor. Böylece Çifte Avantaj (“Double Dip”) yakalayabiliyorlar. Hilton HHonors, üyelerin aynı konaklama için hem Points & Miles kazanabildikleri hem de otel puanlarını tarih sınırlaması olmaksızın (Blackout Date) ücretsiz konaklamaya dönüştürebildikleri tek misafir ödüllendirme programı.

Otelin adresi: Azadlig Ave 1, Baku, Az 1000 Azerbaijan. Hilton Baku hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen tercih ettiğiniz seyahat profesyoneliyle irtibat kurun, hilton.com/baku adresini ziyaret edin veya +994 12 464 50 00 telefon numarasından doğrudan oteli arayın.