Hilton Hotels & Resorts, İstanbul'un Anadolu Yakasına İlk Adımını Atıyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton Worldwide, Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa açılışı için sözleşme imzaladı.

İSTANBUL, Türkiye – 4 Eylül 2012 – Hilton Worldwide, İstanbul'un Anadolu yakasında açılacak ilk Hilton Hotels & Resorts markalı oteli için Emaytaş Turizm Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri Sanayi ve Tic. A.Ş. ile bugün bir franchise sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa, Hilton Worldwide’ın Türkiye genelinde halen işletilmekte olan veya inşaat halindeki 40 oteli içeren portföyüne katılacak.

Türkiye'deki ilk otelini 1955 yılında açan Hilton Worldwide, uzun yıllardır Türk konaklama sektörünün liderliğine yerleşmiş durumda. Yeni imzalanan sözleşme ise portföyünü ülke genelinde büyütmekte olan şirket için yeni bir kilometre taşı oluşturuyor. Üst kalite Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa, İstanbul'un hızla gelişen Anadolu yakasında 317 oda ve 2.000 metrekarenin üzerinde toplantı kapasitesi ile hizmet verecek.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, "İstanbul'da uzun yıllara dayanan birikimimiz var ve bu global destinasyonda son yıllarda hızlı bir büyüme kaydettik. Hilton Hotels & Resorts markasını İstanbul'un Anadolu yakasıyla tanıştırmaktan büyük bir memmuniyet duyuyorum. Misafir kabul etmeye 2011 yılında başlayan Moda’daki görkemli DoubleTree by Hilton oteline artık yeni bir Hilton eşlik edecek" dedi.

Otel, üç katlı bir platformun üzerine oturan iki adet 16 katlı simgesel kuleden oluşacak. Otelin üst katlarında Marmara Denizi ve Adaların inanılmaz manzarası izlenirken teraslar a’la carte restoranlara ve şık barlara ev sahipliği yapacak. Otelde ayrıca iki farklı restoran seçeneği, büyük bir Sağlık Kulübü ve Spa'nın yanı sıra Optimum Alışveriş Merkezi’ne bir yaya köprüsüyle doğrudan bağlantı olacak.

Hilton Hotels & Resorts Global Başkanı Dave Horton yeni otel sözleşmesiyle ilgili şunları söyledi: "Şehrin Anadolu yakasını ziyaret edenler, İstanbul'da uzun yıllardır vizyoner bir anlayışla konaklama hizmeti sunan Hilton Hotels & Resorts’un eşsiz hizmetlerinden yararlanmaya yakında başlayabilecekler. İstanbul'daki varlığımızı üst kalite ve tasarımı ön plana çıkaran bir otel ile genişletmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu yeni otelimizin de ziyaretçiler arasında son derece rağbet göreceğinden hiç kuşkum yok."

Giderek daha da popüler bir konferans merkezi haline gelen İstanbul, Uluslararası Kongre ve Toplantı Birliği (International Congress and Convention Association) tarafından geçen yıl yoğunluk açısından dünyada dokuzuncu sırada gösterildi. Bu trendin hızla iş ve ticaret merkezi haline gelen Anadolu yakasına da yayılması bekleniyor. Bu doğrultuda Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa dünya standartlarındaki konferans hizmetleri ile giderek artan şirket toplantısı ve etkinlik taleplerine cevap vermeyi amaçlıyor. Otelde 500 metrekarenin üzerinde iki balo salonu, 15 özel toplantı odası, 24 saat açık bir business centre ve geniş depolama alanları bulunacak.

Emaytaş Turizm Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri Sanayi ve Tic A.Ş, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar “Böyle anlamlı bir projede Hilton Worldwide ile çalışmak bizim için büyük onur. İstanbul'un Anadolu yakasında ilk Hilton markalı otelini açacak olmaktan da büyük memnuniyet duyuyorum. Hem Anadolu yakasına artan ziyaretçi ilgisinden hem de dünya çapında tanınan Hilton isminden yararlanmak istiyoruz" dedi.

Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa'ya doğrudan E5 karayolu üzerinden ulaşılacak. Otelin yeri İstanbul'un iki büyük havaalanı olan Atatürk Uluslararası Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hemen hemen eşit mesafede bulunuyor. Sırasıyla 23 km ve 21 km mesafedeki iki havaalanına da karayolu üzerinden ulaşılıyor. Ayrıca yeni açılan Kadıköy-Kartal metro hattının Kozyatağı istasyonu da otele yürüme mesafesinde bulunuyor.

Hilton Hotels & Resorts Hakkında

Sektörün en fazla tanınan markalarından Hilton Hotels & Resorts, şık ve geleceğe dönük tarzıyla global konaklama sektörünün lider şirketlerden biridir. Açılış baloları ve Hollywood’un ödül törenlerinden, iş dünyasının etkinlikleri ve önemli anma ve kutlama günlerinde düzenlenen törenlere kadar, tarih dünyanın neresinde yazılıyorsa, anlaşmalar nerede imzalanıyorsa, özel günler şerefine nerede kadeh kaldırılıyorsa ve insanlar her şeyden uzaklaşmak istediklerinde nereye gidiyorsa Hilton oradadır. Grubun amiral gemisi olan Hilton Worldwide, geleceğin görmüş geçirmiş global gezginlerinin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler geliştirerek sahip olduğu inovasyon geleneğini sürekli ileri taşırken, Hilton ekibinin sayıları 144.000’i aşan üyeleri, çalışmalarıyla her konuğa ilgi ve saygı gördüklerini, kendilerine değer verildiğini hissettiren bir deneyim yaşatıyorlar. Hilton Hotels & Resorts portföyü halen 80 ülkede 550’tan fazla oteli kapsıyor ve markası “otel” ile eşanlamlı kullanılmaya devam ediyor. Hilton hakkındaki en yeni haberlere http://news.hilton.com adresinden erişebilir veya www.hilton.com sitesine girerek yolculuğunuzun ilk adımını atabilirsiniz. Sosyal medya kullanıcıları www.twitter.com/hiltononline, www.facebook.com/hilton ve www.youtube.com/hilton adresleri üzerinden Hilton’u yakından takip edebilirler. Hilton Hotels & Resorts, Hilton Worldwide’ın kendi alanlarında pazar lideri olan on farklı markasından biridir.

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 91 ülkede, toplam 630.000 odası bulunan 3.800’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adresini ziyaret edebilirsiniz.