Hilton Worldwide 4000'inci Otelini Kutluyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton Worldwide Otelleri, dünyada en hızlı büyüyen oteller zinciri unvanını korumaya devam ediyor. Şirketin 4000'inci oteli Çin'de konuklarını ağırlamaya başladı.

İstanbul, 04 Temmuz 2013 – Hilton Worldwide, 4000'inci oteli Hilton Shijiazhuang'ı Çin'in Hebei eyaletinde hizmete soktu. Oteller zincirinin, Büyük Çin bölgesinde faaliyette olan 35 otelinin yanı sıra, 42 binden fazla odaya sahip 120 oteli de geliştirilme aşamasında.

Hilton Worldwide, küresel büyümeye odaklanması ve endüstri lideri markalardan oluşan portföyü sayesinde, 2007 yılından bu yana * 1.100'ün üzerinde yeni otel inşa ederek oda sayısını yüzde 33 artırdı. Hilton Worldwide, bu ivmeyle "en hızlı büyüyen küresel otel şirketi" ünvanını elde etti.

Şirket, şu anda 176 binden fazla odaya sahip ve yaklaşık 1000 yeni otel inşa ediyor. Bu rakam, hem sektörde hem de şirketin tarihinde erişilen en yüksek rakam. Hilton Worldwide, 2013'ün başından bu yana tüm dünyada 100'ün üzeridne otel açtı, yılın geri kalanında da 110'dan fazla otelin açılması bekleniyor.

Benzeri Görülmemiş Bir Büyüme

Hilton Worldwide Başkanı ve CEO'su Christopher J. Nassetta, "2013, şu ana kadar şirketimiz için olağanüstü bir yıl oldu. 4000'inci otelimizi açmamız, dünyanın lider konaklama şirketi olma yolundaki kararlılığımızı gösteriyor" dedi. Dünyanın tüm bölgelerinde benzeri görülmemiş bir büyüme kaydettiklerini belirten Nassetta; "Konuklarımıza olağanüstü deneyimler sunmak için yenilikler yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Hilton Woldwide 6 Kıtada 90 Ülkeye Yayıldı

Hilton Worldwide'ın 6 kıtada 90 ülkede tesisi bulunuyor. Şirket, oda sayısı bakımından halen ABD'nin en büyük konaklama şirketi olsa da**, yapım aşamasındaki otellerinin yüzden 60'dan fazlası ABD'nin dışında bulunuyor. Hilton, yapım aşamasındaki otel sayısında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da birinci sıradayken; Amerika kıtası ve Asya Pasifik'te ikinci sırada. ** Ayrıca, Hilton Worldwide'ın yapım aşamasındaki 93 binden fazla odasının da yaklaşık yüzde 80'i ABD dışında bulunuyor. Hilton Worldwide küresel anlamda, yapım aşamasındaki oda sayısında en yüksek orana sahip konaklama şirketi konumunda.

Nassetta: "Hızla Büyümeye Devam Edeceğiz"

Christopher J. Nassetta konuyla ilgili olarak; "Portföyümüz düşünüldüğünde, hem bu yıl hem de gelecekte hızla büyümeye devam etme beklentisi içindeyiz. Ödüllü markalarımızın tamamı, sektördeki en başarılı ve vizyon sahibi otel sahiplerinden talep görüyor; başarılı olmamızı sağlayan faktörler olmayı sürdürüyor" diye konuştu.

Türkiye'deki toplam oda sayısı 10 bini aştı

Hilton Worldwide, Mayıs ayında yapılan 2013 Türkiye ve Komşu Bölgeler Otel Yatırımları Konferansı'nda, Türkiye'de üç yeni otelin inşa edilmeye başlanacağını duyurarak, Türkiye'deki portföyünün gittikçe artan bir hızla büyüdüğünü gösterdi. Hilton Worldwide, ülkede faaliyette ve yapım aşamasında olan toplam oda sayısı 10 bini aşan ilk işletmeci oldu. Şirketin Antakya, İstanbul Zeytinburnu ve Çorlu'da yapım aşamasında aldığı otellerin yanı sıra yatırımları arasında kısa süre önce açılan DoubleTree by Hilton İstanbul Avcılar ve DoubleTree by Hilton Kuşadası da bulunuyor.

Hilton Worldwide'ın bu benzeri görülmemiş büyüme hızı, birçok önemli faktöre dayanıyor:

Lüks: Şirketin, Waldorf Astoria ve Conrad otellerinden oluşan lüks otel portföyü, 2007'den bu yana yüzde 100'den fazla büyüyerek 46 otele ulaştı. Geliştirme aşamasında bulunan 26 otel de şirketin mevcut otel sayısının yüzde 50'den fazla artmasını sağlayacak. Hilton Worldwide'ın lüks markaları; Waldorf Astoria Panama, Waldorf Astoria Berlin ve bir Waldorf Astoria oteli olan The Caledonian'ın açılmasıyla, Latin Amerika, Almanya ve İskoçya pazarlarına giriş yaptı. Conrad Hotels & Resorts da bu yıl Conrad Algarve ve Conrad Seoul'u açarak Portekiz ve Güney Kore pazarlarına girdi.

Tam Donanımlı Hizmet: Hilton Worldwide, küresel olarak geliştirme aşamasındaki en yüksek tam donanımlı hizmet oda sayısına sahip ve aşağıdakiler dahil üç tam donanımlı hizmet markasında da büyük başarılar elde ediyor:

DoubleTree by Hilton bu yıl rekor büyüme hızı gerçekleştiriyor; marka portföyüne, yedisi ilk kez girilen ülkeler olmak üzere 17 ülkede 60'dan fazla yeni otel eklendi. Marka, yalnızca beş yıl içerisinde yeni inşa edilen ve dönüştürülen tesisler ve adaptif yeniden kullanım projeleriyle portföyünü neredeyse iki katına çıkartarak 340'dan fazla otele ulaştı. DoubleTree, 2009'dan beri tüm dünyada üst segment kategorisinde oda sayısı bakımından en hızlı büyüyen marka oldu. **

Şirketin amiral gemisi olan ve 550 otel işleten Hilton Hotels & Resorts markası da, yapım aşamasındaki 140'dan fazla projeyle 94 yıllık tarihindeki en yüksek rakama ulaştı.

Embassy Suites Hotels, ABD'de geliştirme aşamasında en çok projesi bulunan tam donanımlı hizmet otel markası konumunda. ** Şirket, ayrıca faaliyette olan 211 ve geliştirme aşamasındaki 35 oteliyle rakiplerine üstünlük sağlamış durumda. ** Embassy Suites, yıl sonuna kadar beş yeni otelin açılışını yapmayı ve altı ek tesisin de temelini atmayı planlıyor.

Orta Ölçekli Hizmet ve Ekonomik Oteller: Hilton Worldwide'ın 2 bin 800'den fazla otele sahip olan orta ölçekli hizmet ve ekonomik otel markaları, elde ettikleri başarılarla büyümeyi tetikleyen güçlü bir yapı oluşturuyor:

Halen 570 otel işleten Hilton Garden Inn, yüzde 45'i ABD dışında yer alan 170 yeni tesis geliştiriyor. Hilton Garden Inn, bu yıl Hilton Garden Inn Sevilla'nın açılışıyla İspanya pazarına girerken; Afrika'daki ilk otelini inşa etmek için de önemli bir anlaşma imzaladı.

Hampton, New York'da Hampton Inn Manhattan/United Nations otelinin açılmasıyla birlikte toplamda 1900 otel barajını aşarken, geliştirme aşamasındaki 300 yeni otelle büyümeye devam ediyor.

Homewood Suites by Hilton, Homewood Suites by Hilton Orlando Airport'un açılmasıyla birlikte toplamda 35.000 süite ulaşırken, yaklaşık 100 yeni otelin geliştirme aşamaları devam ediyor.

Home2 Suites by Hilton, açılışını takip eden beş yıldan kısa bir sürede,17 otel açtı ve şuan geliştirme aşamasında olan yaklaşık 80 yeni otele sahip. Bu oteller arasında, markanın bu yıl Meksika, Querétaro'da açmayı planladığı ABD dışındaki ilk oteli de yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak, şirketin devremülk markası Hilton Grand Vacations da benzeri görülmemiş bir büyüme trendi gösteriyor. Marka, 2007'den bu yana rekor satış hacmine ulaştı ve rakiplerine ciddi bir fark attı. * Marka, kısa süre önce Las Vegas, Hawaii ve Utah'ta yeni tesisleri faaliyete geçirdi.

Nassetta, "Büyümemiz ayrıca, Hilton HHonors sadakat programının 34 milyon üyeyi aştığı ve bu üyelerin herhangi bir günde doluluk oranımızın yüzde 50'sini oluşturduğu bir zamana denk geliyor" dedi ve ekledi: "Olağanüstü büyümemiz, otel ve marka portföyümüzü daha da güçlendirerek konuklarımızın beklentilerini aşmaya ve gelecekte de sektöre liderlik etmeye devam etmemizi sağlıyor."

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, konaklama sektörünü lüks, tam donanımlı hizmet, orta ölçekli hizmet ve ekonomik otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. 94 yıl boyunca, Hilton Worldwide, iş adamlarına ve turistlere konaklama, hizmet, imkanlar ve değer anlamında hep en iyiyi sunmuştur. Şirket, tüm küresel markalarıyla olağanüstü konuk deneyimleri sunma geleneğini sürdürmeye kararlıdır. Şirketin markaları, 90 ülkede 650.000 odaya sahip, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 4.000'den fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, dünya çapındaki konuk ödül programı olan Hilton Hhonors® programını yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.comadresini ziyaret edin ve Hilton Worldwide ile www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adreslerinden iletişim kurun.

* Şirket verilerini baz almaktadır

** STR verilerini baz almaktadır