Hilton Worldwide Çalışanları İki Ortaokulu Donattı, Burgazada’da Kıyı Temizliği Yaptı

DoubleTree by Hilton Malatya

İstanbul’daki Hilton Worldwide otellerinde görev yapan 90’dan fazla gönüllü, dünya çapında 90 ülkede gerçekleştirilen Küresel Hizmet Haftası kapsamında iki okulu donattı, kıyı temizliği yaptı.

İstanbul, Türkiye – 10 Ekim 2013 – Hilton Worldwide’ın 6-12 Ekim tarihleri arasında kutlanan Küresel Hizmet Haftası (Global Week of Service) kapsamında, Hilton İstanbul, Conrad İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton Garden Inn Golden Horn, DoubleTree by Hilton İstanbul Avcılar ve yakında açılacak olan Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center çalışanlarından oluşan yaklaşık 100 gönüllü, 8 Ekim’de üç farklı projeye katılarak dünya çapında bir sosyal sorumluluk projesinin parçası oldu.

İki ekip, Bağcılar Münir Nurettin Selçuk ve Üsküdar Sultantepe Ortaokulları’nda özel eğitim sınıflarını donatmak, çocukların kullanımına yönelik bir kütüphane kurmak ve anaokulu öğrencileri için açık bir oyun alanı oluşturmak için Türk Kızılayı ile birlikte çalıştı. Diğer gönüllü ekip ise TURMEPA/ Deniz Temiz Derneği’yle işbirliği yaparak Burgazada’da kıyı temizliği etkinliğine katıldı.

İstanbul ekibinin göstereceği çaba, Hilton Worldwide’ın bu yıl küresel olarak 1200’den fazla hizmet projesini içeren ve bir hafta sürecek kutlamalarının bir parçası oldu. Toplumsal hizmeti gelenek olarak benimseyen Hilton Worldwide, Avrupa’daki 6 farklı markası ve 250 tesisi ile yıl boyunca çeşitli aktivitelere öncülük etmeye devam edecek.

Türk Kızılayı Başkanı Ahmet Lütfi Akar, projeyle ilgili olarak; “Hilton Worldwide gönüllülerinin ilköğretim okullarımızı yeniden donatmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitim standartlarını artırmaya yönelik her türlü çaba bizim için çok değerli ve bu vesileyle büyük katkılarından dolayı Hilton Worldwide’a teşekkür etmek istiyorum. Engelli çocuklarımızın eğitimine büyük önem veren Türk Kızılayı, bir süre önce başlattığı Özel Eğitim Sınıfları Projesi ile bu alanda büyük bir adım attı. Proje birçok kesimden destek gördü. ‘Sen Çok Özelsin’ adlı projeyi gerçekleştirirken Hilton Worldwide bizim en büyük destekçilerimizden biri olmaya devam ediyor” yorumunda bulundu.

FAALİYETLERE ESSAM ABOUDA DA KATILDI

Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Essam Abouda da Burgazada ve Üsküdar’daki gönüllü faaliyetlere katılarak destek verdi.

“Yaşadığımız, çalıştığımız ve seyahat ettiğimiz toplumların güçlendirilmesine zaman ayırmak, şirketimiz için kritik önem taşıyor” diyen Essam Abouda “Tüm dünyadaki çalışanlarımız, aynı hafta içinde çeşitli aktivitelere ev sahipliği yaparak; hizmet etmek, ciddi bir kollektif katkı sağlamak, bir deneyimi paylaşmak ve hep birlikte Hilton Worldwide’ın konukseverliğini yaymak için bir araya geliyor. Konukseverliğimizi otellerimizin ötesine taşımak ekip üyelerimize çok doğal geliyor. Bu çalışma yerel ve küresel zorlukları çözmek için toplumlarımızla işbirliği yapma yollarımızdan yalnızca biri” diye konuştu.

HILTON WORLDWIDE’IN EN BÜYÜK GÖNÜLLÜ HİZMET GİRİŞİMİ

Hilton Worldwide’ın en büyük gönüllü hizmet girişimi olan Küresel Hizmet Haftası, şirketin toplumlarla bağlarını güçlendirmek ve çalışanları küresel bir ekip olarak birbirlerine yaklaştırmak için Hilton Worldwide’ın kurumsal ofisleri ve otellerindeki çalışanları bir araya getiriyor.

2012 yılında gerçekleştirilen ilk Hilton Worldwide Küresel Hizmet Haftası sırasında, 600’den fazla Hilton oteli ve ofisinde çalışan ekip üyeleri, dünya çapında 401 şehirde 800’den fazla gönüllü faaliyet gerçekleştirdi. Projeler, çalışanların katılımını sağlamaya fırsatlar yaratarak, toplumları güçlendirerek, farklı kültürleri kutlayarak ve sürdürülebilir bir yaşam sürerek Hilton Worldwide’ın Travel with Purpose™ programı kapsamındaki taahhütlerini yerine getirmeye odaklandı.

Küresel Hizmet Haftası boyunca, çalışanlar farklı kanallardan kişisel hizmet ve konukseverlik deneyimlerini paylaşmaya teşvik ediliyor. Hilton Worldwide’ın Küresel Hizmet Haftası’na ilişkin fotoğraf ve hikayeler, hafta boyunca www.hiltonworldwide.com/serve adresinde, Hilton Worldwide Facebook sayfasında ve @HiltonWorldwide Twitter hesabında yayınlanıyor.

Küresel Hizmet Haftası ile ilgili kısa bir video izlemek için http://www.youtube.com/watch?v=gAGjV-6MJZA7hd=1 adresini ziyaret ediniz.

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, konaklama sektörünü lüks, full hizmet oteller ve resortlardan apart suitlere ve orta fiyat segmentindeki otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. 94 yıl boyunca, Hilton Worldwide, iş adamlarına ve turistlere konaklama, hizmet, imkanlar ve değer anlamında hep en iyiyi sunmuştur.Şirket, tüm küresel markalarıyla olağanüstü konuk deneyimleri sunma geleneğini sürdürmeye adanmıştır. Şirketin markaları, 90 ülkede 650 bin odaya sahip, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 4 binden fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, dünya çapındaki konuk ödül programı olan Hilton Hhonors® programını yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret edin ve Hilton Worldwide ile www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adreslerinden iletişim kurun.

Türk Kızılayı Hakkında

1868 yılından bu yana insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılayı, yurt içinde ve yurt dışında insani yardım operasyonları düzenliyor. Türkiye’nin tek ulusal derneği olan Türk Kızılayı’nın ülke genelinde 705 şubesi bulunuyor. Afet müdahalesi başta olmak üzere kan hizmetleri, sosyal hizmetler, gençlik, eğitim, teşhis ve tedavi, mineralli su üretimi alanlarında birçok hizmet üreten Türk Kızılayı, bugün Asya’dan Afrika’ya dünyanın dört bir yanında, birçok ülkede insani yardım çalışmaları yürütüyor. Tüm faaliyetlerini hayırsever vatandaşların bağışlarıyla gerçekleştiren Türk Kızılayı, ülkemizin kan ihtiyacının %85’ini karşılarken, olağan ve olağan üstü afet dönemlerinde yüz binlerce ihtiyaç sahibi insana da insani yardım ulaştırıyor.

“SEN ÇOK ÖZELSİN” ÖZEL EĞİTİM SINIFLARI BAĞIŞ PROJESİ

Özel Eğitim Sınıfı Projesi, eğitim çağındaki zihinsel engelli çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmayı hedefleyen bir projedir. Özel eğitim sınıfları, burada okuyan çocuklarımızın temel eğitimine katkı sağlayacak seviyede, el-göz koordinasyon, motor beceri geliştirmeye yönelik sesli, renkli, dokunarak öğrenmeyi-kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyaller ve donanım malzemelerinden oluşmaktadır. Projeye yapılan bağışlarla Türk Kızılayı tarafında “Sen Çok Özelsin” isimli özel eğitim sınıflarının tefrişatı yapılmaktadır.

TURMEPA Hakkında

DenizTemiz Derneği / TURMEPA, ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmek ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla, 8 Nisan 1994 yılında Rahmi M. Koç'un kurucu başkanlığında, Deniz Ticaret Odası ve bir avuç deniz sevdalısıyla birlikte başlatılmış bir sivil toplum hareketidir.Kurulduğunda 29 üyesi olan DenizTemiz Derneği / TURMEPA, bugün; 350'si kurumsal olmak üzere 1000'e yakın üye sayısına ulaşmış, bir sivil toplum kuruluşu olarak, HOPA'dan İSKENDERUN'a (adalar dahil) kadar uzanan 8.333 km'lik kıyı şeridinde şube, bölge koordinatörlükleri ve gönüllü ordusuyla denizleri yaşatma çabalarına devam etmektedir.Dernek, Bakanlar Kurulu'nca 19.06.2000 tarihinde alınan kararla, kamu yararına çalışan dernek statüsünü elde etmiştir. 1995 yılında yayınladığı "Denizleri Koruma Deklerasyonu" ile BM Çevre Programı, IMO, The Club of Rome, ICS ve IUCN gibi organizasyonların uluslararası platformlarda desteklerini alan dernek, aynı zamanda, 2011 yılında uluslararası platformda Çevre Yönetim Sistemi belgesi olarak bilinen ISO 14001 belgesini almaya hak kazanmıştır.

Travel with Purpose™ Hakkında

Travel with Purpose™ programı, Hilton Worldwide’ın dünya çapındaki işletme ve toplumlara ortak değer sağlama taahhüdüdür. Travel with Purpose programı, dört odak noktasından oluşmaktadır: bireylerin gerçek potansiyellerine ulaşabilmesi için fırsatlar yaratmak, faaliyet gösterdiğimiz yerlerdeki toplumları güçlendirmek, kültürleri ve seyahatin gücünü kutlamak ve doğal kaynak kullanımımızı ölçerek, analiz ederek ve iyileştirerek sürdürülebilir bir yaşam sürmek. Hilton Worldwide’ın kurumsal sorumluluk inisiyatifleri hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com/corporate-responsibility adresini ziyaret ediniz.