Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Essam Abouda oldu

DoubleTree by Hilton Malatya

Turizm sektörünün deneyimli isimlerinden Essam Abouda, Hilton Worldwide Otelleri'ndeki 30 yılı aşkın operasyonel ve ticari deneyimini stratejik öneme sahip olan bölgeye taşıyacak.

Hilton Worldwide Otelleri'nin Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye (EERT) Operasyonları deneyimli yönetici Essam Abouda'ya emanet. EERT Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Abouda, 18 şehirdeki 28 yöneticiden oluşan bir operasyon ekibini yönetecek ve EMEA Başkanı Simon Vincent'e bağlı Avrupa Yönetici Ekibi'ne dahil olacak.

Hilton Worldwide Otelleri Essam Abouda'nın Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye (EERT) Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. Abouda, 18 şehirdeki 28 yöneticiden oluşan bir operasyon ekibini yönetecek ve EMEA Başkanı Simon Vincent'e bağlı Avrupa Yönetici Ekibi'ne dahil olacak.

Kariyerini 30 yılı aşkın süredir Hilton Worldwide Otelleri'nde sürdüren Abouda, yeni görevine, şirketin EERT portföyündeki 25 olan otel sayısının önümüzdeki üç yıl içerisinde iki katından fazlasına çıkmasının beklendiği heyecan verici bir dönemde başlıyor.

Hilton Worldwide EMEA Başkanı Simon Vincent, konuyla ilgili olarak, "Essam Abouda, Avrupa ekibimize deneyim katacak ve bölge içerisinde en çok çeşitlilik arzeden bölümlerden birine liderlik edecek. Güçlü bir lider ve saygınlık kazanmış yetenekli bir otel yöneticisi olan Essam'ın pek çok ülkenin ekonomik büyüme kaydettiği, seyahat ve turizm alanlarında benzeri görülmemiş seviyelere ulaştığı bu bölgede, şirketimizi ileri taşıyacağından hiç kuşkum yok" ifadesini kullandı.

Mısır doğumlu olan Abouda 90'lı yıllarda, Hilton Nuweiba Coral Resort ve Hilton Taba Resort & Nelson Village Genel Müdürlük görevi sırasında Hilton Hotels and Resorts'un Kızıldeniz'deki en önemli sahil tesislerinden biri olmasına öncülük etti. Daha sonra da şirketin portföyünün 5 tesisten 11 tesise yükseldiği Sina Yarımadası'nda Bölge Direktörlüğü görevini yürüttü. Bu başarısının ardından,19'dan fazla otel ve sahil tesisinden oluşan bir portföyü yönetmekle görevlendirildiği Fransa, Afrika ve Hint Okyanusu Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Abouda, en son görevi olan Arap Yarımadası'ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığı sırasında, Hilton Worldwide Otelleri'nin Dubai'de bulunan Orta Doğu ve Afrika (MEA) ofisinde çalışıyordu. Bu görevi sırasında, bölgede açılan dokuz otelin yanısıra, altı otelin daha açılmasını öngören "Jabal Omar Projesi" sözleşmesinin imzalanması da dahil olmak üzere MEA portföyüne birçok başarılı tesisin katılmasını sağladı.

EERT Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Essam Abouda, yeni göreviyle ilgili olarak, "İşime olan tutkum, konuklarımıza mükemmel bir hizmet sağlamaktan kaynaklanıyor ve yeni tesisler açarak Hilton Worldwide'ın güçlü mirasını daha da geliştirmek için ideal bir konuma sahip olduğumuza tüm kalbimle inanıyorum. Güçlü ekibimizle birlikte bu dinamik bölgeye öncülük etmekten büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

Hilton Worldwide Otelleri, Avrupa çapında 253 otelle hizmet veriyor. Bununla birlikte 135'ten fazla oteli de yapım aşamasında. Romanya'da açılan Hampton by Hilton Hotel zincirin en yeni halkası olarak gruba katıldı. Bununla birlikte Batum, Kiev, İstanbul ve Moskova'da da büyük açılışlar planlanıyor.

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, konaklama sektörünü lüks, full hizmet oteller ve resortlardan apart suitlere ve orta fiyat segmentindeki otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. 94 yıl boyunca, Hilton Worldwide, iş adamlarına ve turistlere konaklama, hizmet, imkanlar ve değer anlamında hep en iyiyi sunmuştur. Şirket, tüm küresel markalarıyla olağanüstü konuk deneyimleri sunma geleneğini sürdürmeye kararlıdır. Şirketin markaları, 90 ülkede 650.000 odaya sahip, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 3.900'den fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, dünya çapındaki konuk ödül programı olan Hilton Hhonors® programını yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.comadresini ziyaret edin ve Hilton Worldwide ile www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adreslerinden iletişim kurun.