Hilton Worldwide İstanbul’un En Büyük Otel ve Konferans Merkezi Sözleşmesini İmzaladı

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi şehre 829 oda ve 11 bin metrekarelik etkinlik alanı getirerek kentin simgelerinden biri olacak

ISTANBUL, Türkiye – Ekim 2012 – Hilton Worldwide bugün IC Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret A.Ş ile İstanbul Şişli’de üst kalite bir Hilton Otel ve Konferans Merkezi açmak üzere işletme anlaşması imzalandığını duyurdu. Yapı, şehir merkezindeki anlamlı mirasın simgeleşmiş binalarından eski Bomonti Bira Fabrikası’nın hemen yanında yükselecek. Şu anda restorasyonda olan Bomonti Bira Fabrikası kapsamlı eğlence, yemek ve alışveriş olanaklarının yanında müzesi ve sanat merkeziyle yeni bir ziyaretçi merkezinin odak noktası olacak.

Bu sözleşme Hilton Worldwide’ın İstanbul’da yakaladığı belirgin ivmeyi daha da arttırıyor.Hilton Worldwide İstanbul’da şu anda dört farklı marka altında altı otele sahip. Bu otellere 1955’te açılan tarihi Hilton İstanbul ve şu anda kapsamlı bir restorasyona tabi tutulan lüks Conrad İstanbul da dâhil.

Hilton Worldwide Hilton Worldwide Avrupa Ortadoğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent “İstanbul’da yeni bir kilometre taşı olan Hilton Otel ve Konferans Merkezi’ni açmak üzere bir işletme anlaşması imzalamış olmaktan memnunuz” dedi. Vincent şöyle devam etti: “Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi oda sayısı ve toplantı salonu büyüklüğüyle şehirde inşa halindeki en büyük otel. Otelimizin dünya standartlarında konferans olanaklarıyla İstanbul’a yeni uluslararası konferansların düzenlenmesinde katkı sağlamasını bekliyoruz. Türkiye’deki ağımız halen faal veya inşa halinde 41 otel ile başarıdan başarıya koşuyor ve bu sözleşme Hilton Worldwide’ın 1955’ten beri gururla çalıştığımız bir ülkedeki güçlü varlığının bir kanıtı.”

Otel ve konferans merkezi, Avrupa yakasından Asya’ya muhteşem manzaralara sahip olan yeni inşa edilmiş 35 katlı görkemli bir kulede yer alacak. Taksim Meydanı’na yaklaşık üç kilometre mesafede yer alacak Hilton Otel ve Konferans Merkezi hem kurumsal misafirler hem de zengin tarihini, kültür, sanat ve eğlence dünyasını görmek için şehri ziyaret edecek olan çok sayıdaki turist için ideal bir mekan olacak.

Hilton Hotels & Resorts Global Başkanı Dave Horton yeni otel sözleşmesiyle ilgili şunları söyledi: “Hilton, 57 yılı aşkın zamandır çalıştığı İstanbul’da harikulade bir geçmişe sahip. Bu yeni Hilton, dünyanın her tarafından gezginleri cezbedecek birinci sınıf konferans merkezi ile çarpıcı tasarım ve fonksiyonelliğin parlayan bir yıldızı olacak.”

829 oda ve süite sahip otelde, misafirler yönetici salonunun en yüksek kalite imkânlarının yanında spa ve fitness merkezi ile açık ve kapalı yüzme havuzu olanaklarından da yararlanabilecekler. Otelde butik mağazaların yanı sıra sembolik dünya mutfakları ve içecek seçenekleri de yer alacak. Tüm gün açık restoran, lobi bar ve muhteşem çatı barı ile yerel ziyaretçiler ve yabancı misafirler için uğrak yeri olmaya aday olacak otelin vizyonunun oluşturulması ve iç dizaynı ise, prestijli otelcilik tasarımcısı GA Design of London firmasına ait.

IC Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret A.Ş yönetim kurulu üyesi Serhat Çeçen ise şunları söyledi: “İstanbul’un merkezindeki en büyük kilometre taşı oteli olacak bu simgesel yapının yatırımına öncülük ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi, Avrupa’daki en büyük marka otellerinden biri ve bizim otel portföyümüzdeki emsalleri arasında bir ilk olacak. Hilton Worldwide ve dünya çapında meşhur Hilton Hotels & Resorts markası ile otelimizi işletmesi konusunda ortaklık kurmuş olmaktan dolayı çok memnunuz. Hilton Worldwide bu muhteşem projeyi Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en heyecan verici şehirlerinden birinde büyük bir başarı hikâyesine dönüştürme konusunda ciddi kararlılık ve yetenek göstermiştir.”

Türkiye, Hilton Worldwide için bir stratejik gelişim pazarı ve hızlı tempolu gelişme ile son birkaç yılda DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton gibi birçok gelişim markasına ait yeni açılışlar gerçekleştirildi. Hilton Worldwide yakınlarda Türkiye’deki ilk çift markalı varlığını Hilton Bursa Hotel & Convention Center ve Hampton by Hilton Bursa adı altında açtı. Aynı kapsamda açılan Hampton by Hilton Ordu da ekonomik markalarının bölgesel lokasyonlarda büyüyen varlığını kanıtlar niteliktedir.

Hilton Hotels & Resorts Hakkında

Sektörün en fazla tanınan markalarından Hilton Hotels & Resorts, şık ve geleceğe dönük tarzıyla global konaklama sektörünün lider şirketlerinden biri. Açılış baloları ve Hollywood’un ödül törenlerinden, iş dünyasının etkinlikleri ve önemli anma ve kutlama günlerinde düzenlenen törenlere kadar, tarih dünyanın neresinde yazılıyorsa, anlaşmalar nerede imzalanıyorsa, özel günler şerefine nerede kadeh kaldırılıyorsa ve insanlar her şeyden uzaklaşmak istediklerinde nereye gidiyorsa Hilton orada. Grubun amiral gemisi olan Hilton Worldwide, geleceğin görmüş geçirmiş global gezginlerinin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler geliştirerek sahip olduğu inovasyon geleneğini sürekli ileri taşırken, Hilton ekibinin sayıları 144.000’i aşan üyeleri, çalışmalarıyla her konuğa ilgi ve saygı gördüklerini, kendilerine değer verildiğini hissettiren bir deneyim yaşatıyorlar. Hilton Hotels & Resorts portföyü halen 80 ülkede 550’den fazla oteli kapsıyor ve markası “otel” ile eşanlamlı kullanılmaya devam ediyor. Hilton hakkındaki en yeni haberlere http://news.hilton.com adresinden erişebilir veya www.hilton.com sitesine girerek yolculuğunuzun ilk adımını atabilirsiniz. Sosyal medya kullanıcıları www.twitter.com/hiltononline, www.facebook.com/hilton ve www.youtube.com/hilton adresleri üzerinden Hilton’u yakından takip edebilirler. Hilton Hotels & Resorts, Hilton Worldwide’ın kendi alanlarında pazar lideri olan on farklı markasından biri.

Hilton Worldwide Hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun sureli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yıldır iş ve tatil amalci seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dâhil olmak üzere, markalarımız 91 ülkede, toplam 640.000 odası bulunan 3.900’den fazla oteli kapsamaktadır. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com,www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide,www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adresini ziyaret edebilirsiniz.