Hilton Worldwide, Kazakistan'daki ilk otel anlaşması ile dünya çapında büyümeye devam ediyor

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton Garden Inn Astana’nın 2014 yazında açılması planlanıyor

İSTANBUL, Türkiye – 7 Şubat 2012 – Kazakistan’daki ilk otel anlaşmasını imzaladığını duyuran Hilton Worldwide, Avrupa’da geliştirmekte olduğu 110’dan fazla otele bir yenisini eklemiş oldu. Hilton Garden Inn Astana, Astana Development Group LLP ile imzalanan yönetim anlaşmasının ardından Hilton Worldwide portföyüne katılıyor. Otelin 2014 yazı itibariyle açılması planlanıyor.

Hilton Worldwide’ın orta kesime yönelik markası Hilton Garden Inn, İngiltere, Rusya, İtalya, Almanya, Polonya, Hollanda, İspanya, Fransa ve Türkiye’de halen hizmet veren veya geliştirilmekte olan 50’den fazla otel ile Avrupa’da önemli bir gelişme ivmesi kaydetti.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Bölgesi Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon: “Bir süredir aktif olarak Orta Asya / BDT bölgesinde çeşitli geliştirme anlaşmaları yapmak için çalışmalar yürütüyorduk. Bu yüzden, Kazakistan’daki ilk otel anlaşmamızı imzalamış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Özellikle geliştirmekte olduğumuz otel sayısı göz önünde bulundurulduğunda, şimdiye kadarki en yüksek sayıya ulaşmış olduğumuz Türkiye ve Rusya’da hızlı bir büyüme gerçekleştirdik. Bölgedeki otel portföyümüzü daha da zenginleştirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Hilton Garden Inn Astana, Kazakistan’ın başkenti Astana’nın merkezinde, İshim nehrinin kıyısında yer alacak. Bir karma kullanım projesi kapsamında yeni inşa edilecek olan otelin 229 odası olacak ve otelden Astana Uluslararası Havaalanı’na kolaylıkla ulaşılabilecek. Otelde konaklayacak misafirler, otelin yeni Opera Binasına ve alışveriş ve eğlence merkezi ‘Khan Shatyr’e yakın konumunun tadını çıkarabilecekler.

Hilton Garden Inn’in iyi bir gece uykusu ve konforlu bir konaklama arayan seyahatçiler için düşünülmüş, markanın kendine özgü başlıca hizmetlerinden olan Garden Sleep System™ yatak ve ergonomik Mirra®koltuk da misafirlere sunulacak. Ayrıca otelin içinde 24 saat açık bir iş merkezi, otelin her yerinden ücretsiz, yüksek hızda Wi-Fi internet bağlantı olanağı ve spor salonu da olacak. Bir adet ana etkinlik salonu ve üç ek toplantı salonundan oluşan, yaklaşık 507 metrekarelik bir alan, toplantı ve etkinliklere ayrılacak.

Hilton Garden Inn global başkanı Adrian Kurre: “Hilton Garden Inn olarak misafirlerimize sunduğumuz hizmetler bizi rakiplerimizden ayırıyor. Ödüllü Hilton Garden Inn markamızı Kazakistan ile tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz. Misafirlerimize sunduğumuz 24 saat hizmet veren marketimiz Pavilion Pantry, ücretsiz internet erişimi, printspots baskı almahizmeti, Garden Sleep System yataklar, zarif iç tasarım, kusursuz hizmet gibi imkânların yanı sıra tüm bu hizmetleri uygun bir fiyat karşılığı veriyor olmamız, iş ve tatil amaçlı seyahat eden misafirlerimiz için mükemmel bir otel olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Hilton Garden Inn Astana’nın konukları, Hilton HHonors’a üye olarak Points & Miles® kazanma olanağına sahip olacaklar. Hilton HHonors, aynı konaklama gecesinde hem Points & Miles kazanma olanağı sunan, hem de dünya çapında 3.850’den fazla otelde tarih sınırlaması olmaksızın ücretsiz konaklamada kullanmak üzere puan biriktirme imkânı sağlayan tek konuk ödül programıdır. Hilton Worldwide şu anda Avrupa genelinde hizmet vermekte olan 225’ten fazla otele sahip ve 110’dan fazla otel de geliştirme aşamasında bulunuyor.

Hilton Garden Inn Hakkında

Hilton Garden Inn sürekli olarak, bugünün seyahat eden meşgul insanlarına, tüm konuk odalarındaki ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişiminden, PrintSpot(tm) mobil baskı, otelin ücretsiz 24 saat iş merkezi, yenilikçi stres alıcı Garden Sleep SystemTM ve Herman Miller üretimi ergonomik Mirra® sandalyesine kadar, seyahatleri esnasında kendilerine gereken her şeyi sunmaya çalışan ödüllü, orta ücretli bir markadır. Bu yüzden ister kişisel ister iş sebebiyle seyahatte olun, Hilton Garden Inn konuklarına evden uzakta derin bir uykuyu, rahat çalışmayı, lezzetli yemekleri ve dinç kalmayı sağlayacak konfor ve hizmetleri garanti ediyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.HGI.com adresini ziyaret edin.

Hilton Hotels & Resorts Hakkında

Sektörün en fazla tanınan markalarından Hilton Hotels & Resorts, şık ve geleceğe dönük tarzıyla global konaklama sektörünün lider şirketlerden biridir. Açılış baloları ve Hollywood’un ödül törenlerinden, iş dünyasının etkinlikleri ve önemli anma ve kutlama günlerinde düzenlenen törenlere kadar, tarih dünyanın neresinde yazılıyorsa, anlaşmalar nerede imzalanıyorsa, özel günler şerefine nerede kadeh kaldırılıyorsa ve insanlar her şeyden uzaklaşmak istediklerinde nereye gidiyorsa Hilton oradadır. Grubun amiral gemisi olan Hilton Worldwide, geleceğin görmüş geçirmiş global gezginlerinin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler geliştirerek sahip olduğu inovasyon geleneğini sürekli ileri taşırken, Hilton ekibinin sayıları 144.000’i aşan üyeleri, çalışmalarıyla her konuğa ilgi ve saygı gördüklerini, kendilerine değer verildiğini hissettiren bir deneyim yaşatıyorlar. Hilton Hotels & Resorts portföyü halen 76 ülkede 540’tan fazla oteli kapsıyor ve markası “otel” ile eşanlamlı kullanılmaya devam ediyor. Hilton hakkındaki en yeni haberlere www.hiltonglobalmediacenter.com adresinden erişebilir veya www.hilton.com sitesine girerek yolculuğunuzun ilk adımını atabilirsiniz. Sosyal medya kullanıcıları www.twitter.com/hiltononline, www.facebook.com/hilton ve www.youtube.com/hilton adresleri üzerinden Hilton’u yakından takip edebilirler. Hilton Hotels & Resorts, Hilton Worldwide’ın kendi alanlarında pazar lideri olan 10 farklı markasından biridir.