Hilton Worldwide, Türkiye'de Ekonomi Otelleri Sektörünü Kökten Değiştiriyor!

DoubleTree by Hilton Malatya

Hampton By Hilton Markalı Dört Yeni Otel İçin İmzalanan Anlaşmayla Hilton Worldwide'ın Türkiye'de Halen Faaliyette Olan ve Geliştirilme Aşamasındaki Otel Sayısı 34'e Ulaştı.

İSTANBUL, Türkiye – 30 Haziran 2011 – Hilton Worldwide önemli bir gelişme pazarı olarak gördüğü Türkiye’de ekonomi markalı otellerinin sayısını artırırken, dört yeni Hampton by Hilton oteli için anlaşma imzalandığını açıkladı. Böylece Hilton Worldwide’ın Türkiye’de halen faaliyette olan ve geliştirilme aşamasındaki otel sayısı 34’e ulaştı.

Anlaşması bugün imzalanan 4 yeni otel, Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir; Hampton by Hilton Rize; Hampton by Hilton Çorlu ve Hampton by Hilton Gaziantep oldu.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton ve Hilton Garden Inn markalarımız zaten hızla büyüyordu. Şimdi dört yeni Hampton by Hilton oteli de geliştirme aşamasına girmiş oldu. Son imzalarla Ordu ve Bursa’da halen geliştirme aşamasında bulunan ve yıl sonuna doğru açılması beklenen Hampton by Hilton’lara yeni oteller eklenmiş olacak.

Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir

Yeni otel, İstanbul’un kuzeyinde inşa edilmekte olan ve 250,000’den fazla nüfusun yaşayacağı yeni bir uydu şehir olan Kayaşehir’in tam merkezinde yer alacak. Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir 144 odalı olacak ve alışveriş merkezinden, eğlence ve dinlenme tesislerine, lokanta ve ofis alanlarına kadar karma kullanımlı bir site içerisinde yer alacak. İstanbul’un altyapısının güçlendirilmesi için planlanan ve yapım aşamasında olan önemli yatırımlardan metro hattının uzatılması, yeni bir karayolu ve üçüncü bir boğaz köprüsü de otele katkı sağlayacak. Otel binası 6 katlı bir binadan oluşacak ve üç toplantı salonu, 24 saat açık fitness suiti ile otoparkı bulunacak. Hampton by Hilton Kayaşehir açıklaması öncesinde Makro İnşaat Ticaret Ltd. Şti. ile yönetim anlaşması imzalandı.

Hampton by Hilton Rize

Karadeniz’e hakim bir konumda ve Artvin’e giden sahil yolu üzerinde, şehir merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta yer alacak olan Hampton by Hilton Rize 90 odalı olarak inşa ediliyor. Rize, outdoor aktivite turları için çok sayıda ziyaretçinin akın ettiği sıradağlarıyla, popülerliği giderek artan bir turizm merkezi haline geliyor. Otel aynı zamanda, çay, fındık ve gıda üretimi başta olmak üzere önemli bir sanayi merkezi olmanın gururunu taşıyan şehrin organize sanayi merkezinden de yarar sağlayacak. Hampton by Hilton Rize, en yakın havaalanı olan Trabzon Havaalanı’na yaklaşık 72 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Hampton by Hilton Rize hakkındaki projenin açıklama öncesinde YTP Turizm Yatırımları ve İşletmeleri A.Ş. ile franchise anlaşması imzalandı.

Hampton by Hilton Çorlu

Hızla gelişen bir sanayi kenti olan Çorlu’nun doğu tarafında yeni inşa edilen otel, İstanbul’dan Türkiye’nin Yunanistan ve Bulgaristan sınırına giden ana yol üzerinde stratejik bir konumda bulunuyor. Hampton by Hilton Çorlu, 136 odasıyla karma kullanımlı bir site içerisinde, lokanta alanının çok yakınında yer alacak. Çorlu Uluslararası Havaalanı’nın beş kilometre uzağındaki otel, birçok büyük sanayi şirketine ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesine yakın olmasından da olumlu etkilenecek. 7 katlı bir binadan oluşan otelde, üç toplantı salonu 24 saat açık fitness salonu ve otopark bulunacak. Hampton by Hilton Çorlu’yla ilgili yapılan açıklama öncesinde Onur Işıl Otomotiv İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.ile de franchise anlaşması imzalandı.

Hampton by Hilton Gaziantep

Yeni inşa edilen otelde 116 oda olacak ve aynı zamanda ofis, mağaza ve lokanta alanlarına da ev sahipliği yapan ve şehrin ticaret bölgesinde bulunan Milenyum Ticaret Merkezinin içinde yer alacak. Otelde üç adet toplantı salonu, 24 saat açık fitness merkezi ve otopark bulunacak Ortadoğu’ya açılan pencere olarak bilinen Gaziantep, Türkiye’nin ticari ve endüstriyel altyapısında dört sanayi bölgesi ve bölgenin önde gelen şehirleriyle olan bağlantısıyla önemli bir role sahip. Hampton by Hilton Gaziantep projesiyle ilgili yapılan açıklama öncesinde İnşaat Yüksek Mühendisi Muharrem Balat ile yönetim sözleşmesi imzalandı.

Türkiye’de geliştirilmekte olan altı Hampton by Hilton ile birlikte, yeni otellerin sunduğu hizmetlerinin tamamı şık lobileri, her yerden ücretsiz internet erişimi ve misafirler için çalışma alanıyla markanın imzasını taşıyacak. Misafirler aynı zamanda konforlu ve rahat odaların ve temiz ve ferah Hampton yatakların keyfini çıkaracak. Oteller hem iş hem de tatil amacıyla seyahat eden kesimlere sınıfının en iyi hizmet ve konforunu sunan cazibeli bir tarzla tasarlandı. Ücretsiz sıcak kahvaltı, 24 saat açık snack salonu ve konukların toplantılardan sonra buluşabilecekleri bar da sunulacak diğer hizmetler arasında yer alıyor.

Ekonomi markaları ve Hampton markasının dünya çapında yöneticisi Phil Cordell ise konuyla ilgili "Hilton Worldwide’ın son derece beğenilen bir ekonomi markası olarak, Hampton by Hilton, hem iş hem de tatil amacıyla seyahat eden ve ödedikleri ücretin karşılığını almaya önem veren konuklar için ideal bir seçimdir. İstikrarlı ve yüksek kaliteye sahip bir otele olan ihtiyacı karşılarken, konuklarımızla ve yeni otel sahipleriyle, verdiği %100 memnuniyet garantisinin arkasında duran bir markayı paylaşacağız" dedi.

Hilton Worldwide Türkiye’de artık bir simge haline gelmiş olan Hilton İstanbul ile faaliyet göstermeye başlamıştı ve bu tarihten beri de Türkiye’de varlığını sürdürüyor. 2011 yılı başlarında, firma Türkiye’deki otel portföyünü 12 ay içerisinde neredeyse iki katına çıkaracağını, 2011 yılında ise 11 yeni otelin açılışını gerçekleştireceğini duyurdu. Açılmak üzere olan Hampton by Hilton otelleri arasında her ikisi de bu yılın sonuna doğru açılması planlanan Hampton by Hilton Bursa ve Hampton by Hilton Ordu var. Çok kısa bir süre önce açılan ve Türkiye’deki ikinci Hilton Resort olarak Hilton Worldwide portföyünde yerini alan Hilton Bodrum Türbükü Resort & Spa, ilk yaz sezonunda misafirlerini ağırlamaya başladı.

Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki portföyünde halen, lüks Conrad İstanbul, full-service Adana HiltonSA, Ankara HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, Hilton Dalaman Resort & Spa ve Hilton Bodrum Türkbükü Resort&Spa; full-service DoubleTree by Hilton Ankara – Kolej, DoubleTree by Hilton Avanos – Kapadokya, DoubleTree by Hilton Istanbul - Old Town, ve DoubleTree by Hilton Istanbul - Moda; ve servis odaklı Hilton Garden Inn Kütahya, Hilton Garden Inn Konya ve Hilton Garden Inn Şanlıurfa bulunuyor.

Hilton Worldwide hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 92 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 84 ülkede, toplam 615.000 odası bulunan 3.750’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret ediniz.

Hampton Hotels Hakkında

Hampton markası, Hampton Inn, Hampton Inn & Suites, Hampton Inn by Hilton, Hampton Inn & Suites by Hilton ve Hampton by Hilton otellerini kapsamaktadır ve orta fiyatlı oteller segmentinde kazandığı ödüllerle lider konumundadır. Dünya çapında 1,800’den fazla oteli bulunan Hampton Hotels, konaklama sektörünün küresel lideri olan Hilton Worldwide grubuna dahildir. Bütün Hampton otelleri sıcak bir ortam ve aynı “kişiliği” paylaşan dostane bir hizmet kültürü sunarken %100 memnuniyet garantisi vermektedir. Yüksek kaliteli konaklama, oda konforu ve en gelişmiş teknolojinin yanı sıra otellerin birçok yerde bulunması ve standart hizmet sunması Hampton'ı segmentinin liderliğine yerleştirerek en hızlı büyüyen otel markalarından biri olmasını sağlamıştır. Hampton Hotels hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.news.hampton.com/, www.facebook.com/Hampton ve bizi Twitter’da izleyin www.twitter.com/HamptonFYI