Türk Profesyoneller “Tatlı Hayata” İnanıyor: İtalya, Uzun Süreli İzinler için En Çok Tercih Edilen Ülke

DoubleTree by Hilton Malatya

Hilton HHonors, Türklerin işten izin almadan da yeni deneyimler kazanmasını sağlamak için Any Weekend Anywhere kampanyasını başlattı.

ISTANBUL ve MCLEAN, Va. – 8 Ocak 2014 – Hilton Worldwide’ın sadakat programı Hilton HHonors tarafından Türkiye’deki 1000 çalışanla gerçekleştirilen ankete göre, profesyonellerin yalnızca %10’u işten uzun süreli izin alma konseptinden haberdarken, %96’sı böyle bir şans doğması durumunda uzun süreli izin almak istiyeceklerini belirtiyor.


Genel olarak bir yıllık bir dönemi kapsayan uzun süreli izinler, hayat değiştiren bir deneyim olsa da, herkes için gerçekçi bir seçenek değil. Hilton HHonors, bu noktadan hareketle, uzun bir izin almadan yeni deneyimler yaşama yönündeki talepleri karşılamak için, 31 Ocak 2014 tarihine kadar Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton Hotels tesisleri için yıl sonuna kadar yapılacak haftasonu rezervasyonlarında %33’e kadar tasarruf sağlayan özel bir promosyon olan Any Weekend Anywhere programını sunuyor. Promosyon, seyahat edenlere önümüzdeki yıl içerisinde işten çok fazla izin almadan seyahat deneyimleri edinmeye devam edebilmeleri için pek çok kısa tatil planlama imkanı sağlıyor.


Araştırmaya göre, katılımcıların %71’i uzun süreli izni aileleriyle daha fazla zaman geçirmek için bir fırsat olarak görürken, %56’sı daha fazla seyahat etmek için kullanmayı düşünüyor. Katılımcıların %45’i iş yerinde stres yaşadıkları için uzaklaşmak isterken, %40’ı da mevcut yıllık izinlerinin istedikleri kadar çok deneyim yaşamalarına izin vermediğini düşünüyor.


Katılımcıların yarısından fazlası 30’lu yaşların uzun bir izin kullanmak için en iyi zaman olduğunu kabul etse de, araştırmaya göre profesyonellerin üçte biri önümüzdeki birkaç yıl içerisinde böyle bir ara vermek istiyor. %25’i uzun süreli izin almak istiyor, ancak böyle bir planlarının olmadığını belirtiyor; katılımcıların çoğu bu durumun sebebi olarak mevcut ekonomik ortamı gösteriyor.


Orta yaşlı profesyoneller dünyayı gezmek isterken, daha yaşlı çalışanlar aileleriyle zaman geçirmek için izin almak istiyor. Uzun süreli izin almak isteyenler için deneyimler çok önemli; en çok yapmak istedikleri faaliyetler arasında kültürel turlar, festivaller ve trekking bulunuyor.


Ankete katılan profesyonellerin büyük çoğunluğu, uzun süreli bir izin aldıklarında kendi ülkelerinde kalmak yerine yurtdışına seyahat etmeyi tercih edeceklerini açıkladı. En favori destinasyonlar:

  • İtalya, %40.15
  • Avustralya, %32.67
  • İspanya, %32.67
  • Japonya, %31.19
  • Dubai, %30.03
  • Fransa, %29.40
  • Kanada, %25.71
  • Mısır, %25.61
  • Karayipler, %23.60
  • Türkiye, %23.50


Türklerin en çok gitmek istedikleri destinasyonlarda, bütçelerini sarsmadan ve değerli tatil günlerinden çalmadan birçok eşsiz hafta sonu deneyimi yaşamları mümkün:


Hilton Molino Stucky Venice


Venedik’in benzersiz rıhtım bölgelerinden birinde yer alan otel şehrin su kanalları ve dar sokaklardan oluşan sihirli labirentini keşfetmek için mükemmel bir lokasyonda. 19. Yüzyıl’a ait tarihi bir un değirmeninden restore edilen ve İtalya’daki en çarpıcı teras barlarından birine sahip olan otel muhteşem bir Barok Venedik manzarası sunuyor.


Hilton Diagonal Mar Barcelona


Boqueria pazarında mola verip lezzetli Katalan mutfağını denemeden önce, Gaudi’nin ünlü La Sagrada Familia’sını ziyaret ederek şehrin canlı mimarisini deneyimleyin. Havuz başında ferahlamak ve sahile ve marinaya kısa bir yürüyüşle ulaşmak için Hilton Diagonal Mar Barcelona ‘da konaklayın. Ve kısa bir kaçamak yapmak isteyenler için de, hemen eşiğinizde pek çok deneyim imkanı mevcut.


Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi


Hilton İstanbul Bomonti, benzersiz bir büyüklüğü görkemli bir tasarımla ve iki kıtanın ruhunu yansıtan enfes bir mutfakla destekliyor. Avrupa’daki Hilton otelleri arasında en büyük eforea: spa’ya sahip olan otel İstanbul’un tam merkezinde benzersiz bir kaçamak imkanı sağlıyor. 85’i suit olmak üzere 829 odayla misafirlerini ağırlayan Hilton İstanbul Bomonti unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.


Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa


Modern mimarisiyle son derece etkileyici bir siluete sahip olan otel, konuklarını lüks Serenity Bed deneyimi sunan 410 odası arasından seçim yapmaya davet ediyor. Dalaman havaalanına yalnızca 10 dakika mesafede bulunan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa gerçek bir vaha…


Hilton HHonors, Any Weekend Anywhere promosyonuna ek olarak, bir şanslı kişiye, güneşli İtalya’da lüks bir otelin keyfini çıkarmak ve Yunanistan’ın ünlü Acropolis’ini ziyaret etmek gibi deneyimleri de içeren 10 haftasonu deneyimini kapsayan bir yıllık bir paket kazanma şansını sunuyor. Üç adet ikinci için de bir haftasonu tatili imkanı sunuluyor. Kazanma şansını yakalamak için, HHonors’un facebook.com/HHonorsTurkiye adresinde bulunan Facebook sayfasındaki yarışmaya katılmanız yeterli. Tüm şartları ve koşulları öğrenmek veya rezervasyon yaptırmak için HHonors.com/sale adresini ziyaret ediniz; Hilton HHonors üyesi olmak içinse HHonors.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Medya mensupları, Hilton HHonors hakkında daha fazla bilgiye news.hiltonhhonors.com adresinden ulaşabilir.


Hilton Worldwide Hakkında


Hilton Worldwide, konaklama sektörünü lüks, full hizmet oteller ve resortlardan apart suitlere ve orta fiyat segmentindeki otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. 94 yıl boyunca, Hilton Worldwide, iş adamlarına ve turistlere konaklama, hizmet, imkanlar ve değer anlamında hep en iyiyi sunmuştur.Şirket, tüm küresel markalarıyla olağanüstü konuk deneyimleri sunma geleneğini sürdürmeye adanmıştır. Şirketin markaları, 90 ülke ve bölgede 665.000 odaya sahip, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 3.900'den fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, dünya çapındaki konuk ödül programı olan Hilton Hhonors™ programını yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret edin ve Hilton Worldwide ile www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adreslerinden iletişim kurun


Hilton HHonors Hakkında


Hilton Worldwide’ın 10 otel markasını kapsayan ödüllü konuk sadakati programı Hilton HHonors, 34 milyon üyesine diğer tüm konuk sadakati programlarından daha fazla puan kazanma ve harcama imkanı sunarak, 90 ülkede 3.900’den fazla otelde paylaşılmaya değer deneyimler yaratma olanağı tanımaktadır. HHonors üyeleri, puanlarını artık en lüks süitler dahil olmak üzere dört oda ödülü olan Premium Oda Ödülleri, Oda Yükseltme Ödülleri, Puan ve Para Ödülleri ve Standart Oda Ödüllerinin herhangi birini kullanarak her odada, her yerde ve herhangi bir anda kullanabiliyor. Buna ek olarak, HHonors üyeleri puanlarını benzersiz deneyim ödülleri, ürünler ve tatil paketleri satın almak, hayır işlerine katkıda bulunmak ve daha fazlası için de kullanabiliyor. HHonors ayrıca programa katılan Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels& Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil olmak üzere dünya çapındaki tesislerde aynı konaklama için “Son Geçerlilik Tarihi Olmayan” ödüller ve “Puan ve Mil” sunan tek konuk sadakati programı. HHonors’a üyelik ücretsiz ve seyahat edenler programa www.HiltonHHonors.com, www.hhonors.com/shopping adreslerinden üye olabilir veya news.hiltonhhonors.com adresi üzerinden Hilton HHonors ile bağlantı kurabilirler. Üyeler ayrıca iPhone için üretilen yeni Hilton HHonors mobil uygulamasını kullanarak rezervasyon yaptırabilir, hesaplarını yönetebilir ve özel kampanyalardan faydalanabilir.