Türkiye'deki İlk Hampton by Hilton Oteli Ordu'da Açıldı

DoubleTree by Hilton Malatya

Hampton by Hilton Ordu’nun resmi açılışı İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımı ile bugün yapıldı.

ORDU, Türkiye – (14 Ocak 2012) – Hilton Worldwide bünyesinde yer alan ve dünya çapında 1800 otel ile faaliyet gösteren Hampton otelleri(www.hampton.com), Türkiye’deki ilk otelini Ordu’da açtı. Hampton by Hilton Ordu’nun resmi açılışı bugün, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımı ile gerçekleşti.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugün Ordu’muzda bir güzelliği yaşamaktayız. Ordu’da bundan sonra her şey daha da güzel olacak. Ülkemize yapılan yatırımlar ülkemizin güvenli ve huzurlu bir ülke olması ile bağlantılı bir durum”dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise konuşmasında; “Bugün hepimiz için sevinçli bir gün. Bugün Ordu, uluslararası bir marka ile tanışıyor. Hampton by Hilton Türkiye için bir ilk ama Türkiye Hilton Worldwide için ilk değil. Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki otelleri 20’ye ulaştı. Amerika’dan sonra en uzun süreli Hilton Türkiye’de bulunuyor. 2012-2013 yıllarında bu sayıyı artırma hedefleri var. Hilton’un ülkemizde bu kadar yaygınlaşması, turizmin ne kadar geliştiğini gösteriyor. Türkiye, turizmde dünyada 7. Sırada yer alıyor, turizmden 25 milyar doların üzerinde gelir elde ediyoruz. Anadolu’nun her tarafına bu hareketi yaymak amacımız. Hamton by Hilton Ordu’nun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Hilton Worldwide markası, Hampton by Hilton Ordu’nun açılışı ile Türkiye’de şimdiye kadar hizmet verdiği lüks, tam donanımlı hizmet ve orta ölçekli otel kategorilerine, ekonomi kategorisini de eklemiş oldu. Avrupa’daki ilk otelini Birleşik Krallık’da, Corby’de 2009 yılında hizmete açan Hampton by Hilton, Almanya, İtalya, Polonya ve Rusya gibi Avrupa ülkelerinde hizmet veren veya yapım aşamasında olan 40’dan fazla otele sahip bulunuyor.

Hampton by Hilton, sahil kalitesi ile hem tatil, hem de iş amaçlı tercih edilen Karadeniz kenti Ordu’nun şehir merkezinde yer alıyor. Eğlence mekanlarına kolayca erişebilme imkanı sunan otelde 77 konuk odası, kahvaltı alanı, çok amaçlı toplantı mekanı ve açık yüzme havuzu bulunuyor. Ücretsiz yüksek hızlı internet ve Fresh Hampton BedTM hizmeti de sunan otel, misafirlerine Hampton by Hilton’un %100 memnuniyet garantisi veriyor.

Hampton by Hilton Ordu Genel Müdürü Murat Özel ise “Konuklarımızı ağırlamak ve hizmet odaklı otelimizi misafirlerimizin hizmetine sunmayı dört gözle bekliyoruz. Konuklarımız eşsiz doğa güzelliklerinin keyfini sürerken, Türk misafirperverliğinin tadını çıkaracaklar” dedi.

Hilton Worldwide Türkiye’de, en son Hilton Garden Inn Mardin ve Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn olmak üzere, 2011 yılı içerisinde birçok otelin açılışını yaptı. Hilton Worldwide 2012’de Türkiye’deki ikinci Hampton by Hilton oteli ve Hilton Worldwide otel portföyündeki ilk çift markalı otel olacak olan Hilton ve Hampton by Hilton Bursa’nın açılışını yapmayı planlıyor.

Hampton Hotels Hakkında

Hampton Hotels markası, Hampton Inn, Hampton Inn & Suites, Hampton Inn by Hilton, Hampton Inn & Suites by Hilton ve Hampton by Hilton otellerini kapsamaktadır ve orta fiyatlı oteller segmentinde kazandığı ödüllerle lider konumundadır. Dünya çapında 1,800’den fazla oteli bulunan Hampton Hotels, konaklama sektörünün küresel lideri olan Hilton Worldwide grubuna dahildir. Bütün Hampton otelleri sıcak bir ortam ve aynı “kişiliği” paylaşan dostane bir hizmet kültürü sunarken %100 memnuniyet garantisi vermektedir. Yüksek kaliteli konaklama, oda konforu ve en gelişmiş teknolojinin yanı sıra otellerin birçok yerde bulunması ve standart hizmet sunması Hampton'ı segmentinin liderliğine yerleştirerek en hızlı büyüyen otel markalarından biri olmasını sağlamıştır. Hampton Hotels hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.hamptonglobalmediacenter.com, www.facebook.com/Hampton ve bizi Twitter’da izleyin www.twitter.com/HamptonFYI

Hilton Worldwide hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 88 ülkede, toplam 630.000 odası bulunan 3.800’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adresini ziyaret edebilirsiniz.